Drabinka do kampera – jaki model wybrać, by zaoszczędzić miejsce?

Urządzanie wnętrza kampera to nie lada wyzwanie! Niełatwo na tak małej przestrzeni rozplanować wszystko tak, by każdy przedmiot miał swoje miejsce i jednocześnie nie zajmował go zbyt wiele. Odpowiednia aranżacja to przede wszystkim wygoda, którą docenisz zwłaszcza podczas dłuższych wyjazdów. Kompletując wyposażenie, warto zastanowić się nad sprzętem pozwalającym na sięganie nieco wyżej. Czy drabinka do kampera jest niezbędna, a jeśli tak – jaki model wybrać?

Drabinka do kampera
Drabina do samochodu w wersji kamper
Schodki do kampera

Drabinka do kampera: czy warto w ogóle szukać dla niej miejsca?

Wspinanie się na dach przyczepy lub samochodu terenowego wymaga odpowiedniego sprzętu. Jak sobie pomóc? Wystarczy drabinka do kampera!. Najlepiej skorzystać z modeli zaprojektowanych specjalnie w tym celu.

Odpowiedni sprzęt zapewnia łatwy dostęp do dachu i umieszczonego na nim bagażu. Schodki do kampera czy też drabinka przydają się jednak również wewnątrz, szczególnie jeśli w Twoim pojeździe jest łóżko piętrowe lub alkowa. We wszystkich, nawet największych przyczepach campingowych każdy centymetr kwadratowy ma znaczenie. Nic zatem dziwnego, że wiele szafek, półek i rozwiązań do przechowywania jest pod sufitem – w końcu gdzieś muszą zmieścić się wszystkie potrzebne rzeczy. Niewielka drabinka kampera do kampera lub schodki pozwalają sięgnąć rzeczy z każdego zakamarka. Nie zajmują przy tym wiele miejsca – szczególnie po złożeniu -więc warto zainwestować w takie rozwiązanie.

Składana drabinka do kampera dwustopniowa: stabilny, niezawodny sprzęt

Szukasz niewielkiego, lekkiego i funkcjonalnego sprzętu, który zapewni bezpieczeństwo podczas użytkowania? Nasze schodki składanenie zajmują dużo miejsca i są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Polecamy zwłaszcza modele z 2 dużymi, gumowanymi stopniami, które zapewniają bezpieczne wejście i zejście.

Schodki do kampera wyposażyliśmy dodatkowo w:

  • wysoki pałąk bezpieczeństwa,
  • zabezpieczenie przed samoczynnym złożeniem się schodków,
  • antypoślizgowe stopki.

Niewielkie wymiary po złożeniu sprawiają, że model Toppy XL doskonale odnajdą się w roli drabinki do kampera. Z pewnością znajdziesz dla nich miejsce w przyczepie campingowej. Ten model świetnie sprawdzi się także jako niewielka i poręczna drabina w domu.

Schodki do kampera: niewielki model o dużej funkcjonalności

Jeśli wyższa drabinka do kampera jest w Twojej ocenie zbędna, poręcznym rozwiązaniem mogą być schodki Treppy. Po rozłożeniu wyglądają jak zwykły stołek – zwróć jednak uwagę na dodatkowe zabezpieczenia, w które wyposażyliśmy ten model.

  • Schodki do kampera Treppy mają duże, antypoślizgowe stopki oraz szerokie podłużnice o dużej stabilności.
  • Zadbaliśmy o to, by ten model także posiadał zabezpieczenie przed niekontrolowanym złożeniem.
  • Powierzchnia robocza po rozłożeniu jest o 25% większa od powierzchni w standardowych schodkach, co sprawia, że można nie tylko wygodnie na nich stanąć, ale również ustawić przedmioty, które chcesz mieć pod ręką czy wykorzystać jako dodatkowe niewysokie siedzenie.

Drabinka do kampera po złożeniu zajmują niewiele miejsca i bez problemu możesz schować ją pod siedzeniem, schować do szafki czy w skrzyni. Takie schodki do kampera warto mieć pod ręką, szczególnie jeśli podróżuje z Tobą dziecko.

Pełnowymiarowa drabina w kamperze? To możliwe!

Kampery wyprodukowane w salonie mają zazwyczaj wszystkie niezbędne sprzęty. Co jednak ze zmodyfikowanymi własnymi siłami busami? Samodzielna budowa to wyzwanie, ale i pasja, której poświęca się coraz więcej osób. Satysfakcja jest naprawdę ogromna, a całość jest dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.

Niewykluczone, że w takim pojeździe przyda Ci się drabinka do kampera, szczególnie jeśli planujesz biwakować w mniej sprzyjających warunkach lub chcesz zatrzymać się gdzieś na dłużej. Drabina pozwoli dostać się na dach pojazdu, ale również sprawdzi, gdy zechcesz zawiesić płachtę lub hamak.

Uniwersalna drabina przegubowa CORDA ma wiele zastosowań. Wykorzystasz ją zarówno podczas wspinania się na dach, jak i jako wygodny pomost roboczy podczas ewentualnych napraw czy prac konserwacyjnych oraz w czasie biwakowania. Drabina przegubowa jest bardzo prosta w obsłudze - łatwo przekształcisz ją w wybraną konfigurację. Bez problemu zmienisz ją w drabinę przystawną, wolnostojącą czy podest roboczy. Po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, dlatego często jest to drabina dla instalatorów, którzy przewożą swój sprzęt w samochodzie. Dwa szerokie stabilizatory oraz antypoślizgowe stopki zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania. Jeśli szukasz pełnowymiarowej drabiny, która zmieści się w kamperze, sprawdź nasze drabiny przegubowe!

***

Schodki do kampera lub drabinka przydają się w różnych okolicznościach. Jeśli szukasz niewielkiego i jednocześnie funkcjonalnego sprzętu, sprawdź produkty w naszej ofercie.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!