Drabinka do garderoby – przechowywanie na najwyższym poziomie

Garderoba zamiast pojemnej szafy to już nie luksus dla wybranych, a rozwiązanie coraz częściej spotykane w domach i mieszkaniach. Taki sposób przechowywania ubrań to przede wszystkim wygoda, ale i całkiem nowe możliwości w kontekście aranżowania przestrzeni. Jedno jest pewne – składana drabinka do garderoby lub ta w klasycznej wersji to konieczność, jeśli chcesz wykorzystać całe dostępne wnętrze. Jakie produkty z oferty KRAUSE sprawdzą się najlepiej w domowej garderobie? Wyjaśniamy!

Drabinka do garderoby
Składana drabinka do garderoby
3-stopniowa drabinka do garderoby

Domowa garderoba: wykorzystaj całą dostępną przestrzeń

Dobrze zaprojektowana garderoba wcale nie musi być przestronna – odpowiednio zaaranżowane wnętrze ma przede wszystkim ułatwić przechowywanie odzieży i obuwia, ale często także pościeli, ręczników czy sezonowych okryć wierzchnich. Nowoczesne meble i akcesoria pozwalają na stworzenie przestrzeni jak najlepiej dopasowanej do indywidualnych potrzeb oraz umożliwiają wykorzystanie każdego centymetra sześciennego – również pod sufitem.

Pojemne półki, pudła i koszyki oraz wieszaki na rzadziej noszone okrycia można spokojnie umiejscowić ponad linią wzroku lub nawet ponad zasięgiem ramion. Wystarczy, że zainwestujesz w niewielką drabinkę do garderoby lub poręczne, składane schodki – dzięki nim bez problemu sięgniesz do wyżej położonych części pomieszczenia. W ten sposób wykorzystasz całą dostępną przestrzeń!

Drabinka do garderoby czy schodki – które rozwiązanie wybrać?

Co wybrać – małą drabinkę czy schodki do domu? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i wymiarów pomieszczeń.

  1. W przypadku standardowych mieszkań w blokach zwykle wystarczą niewielkie schodki do garderoby z jednym lub dwoma stopniami. Po złożeniu można bez problemu schować je za drzwiami, wsunąć pod szafkę czy położyć na półce. Takie składane schodki do garderoby zajmują więc niewiele miejsca.
  2. Pomieszczenia w kamienicach i domach wolnostojących są zwykle wyższe od standardowych mieszkań. Drabinka do garderoby sprawia, że można wykorzystać przestrzeń pod sufitem. Wcale nie musi to być model wysoki, dzięki czemu nie zajmuje też dużo miejsca. Składana drabinka do garderoby zapewnia wystarczającą wysokość roboczą i łatwo ją przechowywać.

Które modele z naszej oferty spełnią Twoje wymagania i sprawdzą się najlepiej? Już wyjaśniamy!

3-stopniowa drabinka do garderoby: sięgaj do każdego zakamarka

W przypadku wysokich pomieszczeń składana drabinka do garderoby lub jej standardowa wersja to konieczność! Nawet jeśli na najwyższych półkach umieścisz rzadko noszone ubrania czy zapasową pościel i ręczniki, musisz zapewnić sobie do nich wygodny dostęp.

Składana drabina wolnostojąca ze stopniami CORDAświetnie sprawdzi się w roli drabinki do garderoby. Model z 3 stopniami zapewnia wysokość roboczą nawet do 2,55 metra. Na wygodnej platformie roboczej możesz ułożyć rzeczy, które chcesz schować lub wyjąć z wyżej położonych koszy lub pudeł. Zaokrąglony pałąk bezpieczeństwa dodatkowo chroni przed upadkiem, co jest szczególnie ważne, jeśli trzymasz w rękach coś ciężkiego. Ten model wyposażyliśmy także w antypoślizgowe stopki, dzięki którym drabina nie wysunie Ci się spod nóg. Jeśli interesuje Cię składana drabinka do garderoby, ten model będzie doskonałym wyborem – nie zajmuje dużo miejsca i zapewnia odpowiednią wysokość roboczą. Jeśli z garderoby korzystają osoby starsze, bezpieczeństwo jest kwestią kluczową. Zadbaj o to, by drabina dla seniora była jednocześnie lekka, poręczna i stabilna.

Schodki do garderoby: wygoda i bezpieczeństwo

W Twojej garderobie nie ma wiele miejsca? Nie musisz iść na kompromis i rezygnować z bezpieczeństwa! Schodki składane Toppy po złożeniu mają jedynie 55 mm szerokości, dlatego model z 2 stopniami z pewnością zmieści się w każdej, nawet najmniejszej garderobie.

Choć niewielkie i lekkie, pozostają stabilne dzięki antypoślizgowym stopkom oraz zabezpieczeniem przed samoczynnym złożeniem. Zadbaliśmy także o duże i profilowane stopnie o wymiarach 20x30 cm, na których można pewnie stanąć, by ułożyć ubrania na wyższych półkach. Lekkie, składane schodki do garderoby możesz wykorzystać również podczas sezonowego mycia okien, ułatwią jesienne lub wiosenne porządki w kuchni. Przydadzą się w każdym domu!

Składane schodki do garderoby bez pałąka: gdy liczy się każdy centymetr

Niewielka, ale wysoka garderoba także może być funkcjonalna. W takich wnętrzach walczymy zwykle o każdy centymetr sześcienny i wykorzystujemy rozmaite rozwiązania. Mogą to być meble na wymiar czy podwieszane kosze albo specjalne półki.

W tak zorganizowanym pomieszczeniu pełnowymiarowa drabinka do garderoby raczej się nie zmieści – zamiast niej polecamy schodki składane Treppo. Zajmują niewiele miejsca po złożeniu, wiec można je wsunąć pod szafki czy schować za drzwiami. Jednocześnie zapewniają wysokość roboczą do 2,65 m i umożliwiają wygodne korzystanie z wyżej położonych półek, szafek lub wieszaków. Mimo swojego rozmiaru są bardzo stabilne dzięki antypoślizgowym stopkom. Zdecydowanie ułatwiają korzystanie z każdej – nawet niewielkiej – garderoby. Bezpieczeństwo gwarantuje również blokada zapobiegająca samoczynnemu składaniu się schodków.

***

Wygodna i poręczna, składana drabinka do garderoby pozwala na jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni w tym pomieszczeniu. Zainwestuj w drabinkę lub schodki do garderoby, by bez problemu sięgać do najwyżej położonych półek oraz wieszaków.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!