Drabina teleskopowa składana i rozstawna – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Teleskopowa drabina rozstawna to wielofunkcyjny model, który doskonale sprawdza się podczas wymagających prac na wysokości – z tego powodu jest narzędziem wykorzystywanym przede wszystkim przez fachowców z różnych branż. Niektóre modele dobrze odnajdą się jednak w roli drabiny domowej. Jaka drabina teleskopowa będzie najlepszym wyborem dla profesjonalisty, a jaka dla właściciela domu? Na co powinni zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy!

Drabina teleskopowa rozstawna na schodach
Drabina przegubowa teleskopowa 4x4 szczeble z platformą TeleBoard
Drabina aluminiowa składana TeleVario
Drabina teleskopowa rozstawna z platformą do magazynu

Drabina teleskopowa rozstawna – czyli jaka?

Klasyczne drabiny aluminiowe mają wiele zalet – są lekkie, wygodne i łatwe w obsłudze. Jeśli jednak szukasz bardziej zaawansowanego modelu, zwróć uwagę na szczególny ich rodzaj – drabiny teleskopowe. To modele wyposażone w specjalne systemy teleskopowe, które znacząco zwiększają funkcjonalność danego sprzętu. I tak, mechanizm teleskopowy w drabinie przegubowej 4x4 szczeble pozwala szybko rozsuwać drabinę i w ten sposób zmieniać jej wysokość oraz ustawienie. Rozwiązanie teleskopowe wykorzystujemy także po to, by regulować długość nóg w drabinie przegubowej – zintegrowany TeleSystem pozwala na niezależną regulację każdej nogi drabiny, dzięki czemu można ją stabilnie ustawić na schodach lub innym nierównym podłożu. I wreszcie, na mechanizmie teleskopowym oparliśmy funkcjonalność drabiny magazynowej – w tym przypadku pozwala on regulować wysokość platformy roboczej. Jaka drabina teleskopowa sprawdzi się w Twoim przypadku?

Rozwiązanie dla profesjonalistów

Ze względu na szeroki zakres zastosowań drabina teleskopowa aluminiowa to idealna propozycja dla ekip budowlanych i remontowych oraz fachowców pracujących na różnych wysokościach roboczych. W wielu przypadkach ciężko określić zakres prac bez oceny lokalizacji, trudno także wozić ze sobą kilka modeli drabin i dopasowywać je na miejscu do wysokości budynku czy mieszkania. Drabina teleskopowa składana pozwala na pracę zarówno na większej wysokości, jak i na długotrwałe zadania wykonywane w niższych pomieszczeniach. W naszej ofercie wyróżnia się drabina przegubowa teleskopowa 4x4 szczeble, która może posłużyć jako drabina przystawna, wolnostojąca czy podstawa dla wygodnego podestu roboczego (przy wykorzystaniu platformy TeleBoard). Profesjonalną drabinę teleskopową rozstawną wyposażyliśmy w opatentowany system ClickMatic ułatwiający regulację wysokości – dzięki niemu samodzielne rozstawienie drabiny nie stanowi problemu. Zadbaliśmy także o antypoślizgowe stopki oraz wzmocnienia krawędzi dla większej stabilizacji. Warto zwrócić uwagę na modele teleskopowych drabin przegubowych z 4 regulowanymi nogami (zintegrowany TeleSystem) – dzięki temu rozwiązaniu drabina może być rozstawiana na schodach, krawężnikach czy innym nierównym podłożu i bezpiecznie użytkowana. Wszystko to sprawia, że drabina teleskopowa aluminiowa będzie doskonałą inwestycją dla wszystkich profesjonalistów wykonujących swoje obowiązki na wysokości.

Jaka drabina teleskopowa sprawdzi się w domu?

Duża mobilność, elastyczność i bezpieczeństwo sprawiają, że drabina teleskopowa aluminiowa sprawdzi się także na użytek domowy – zwłaszcza, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem domu piętrowego. Jaka drabina teleskopowa będzie w tym przypadku najlepszym wyborem? Tu na uwagę zasługują dwa modele z serii MONTO. Wytrzymała przegubowa drabina ze stopniami TeleMatic może posłużyć jako drabina przystawna, wolnostojąca – także z możliwością ustawienia na schodach, a w połączeniu z platformą TeleBoard – jako pomost roboczy. System ClickMatic umożliwia szybką i bezproblemową zmianę wysokości drabiny – po prostu wysuń pokrętło i rozsuń odblokowaną część, dopasowując w ten sposób jej wysokość. Ten model będzie nieocenioną pomocą, jeśli planujesz generalny remont, samodzielne wykonywanie prac wykończeniowych, malowanie i mycie ścian czy inne prace zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Drabina składana TeleVario została natomiast dodatkowo wyposażona w zintegrowany TeleSystem, dzięki któremu możesz zmieniać długość każdej nogi osobno. Regulowane przedłużenie podłużnicy wysunie się samoczynnie po zwolnieniu pokrętła i dopasuje do wymaganej wysokości! Zakup tego modelu powinni rozważyć przede wszystkim właściciele domów piętrowych, ale także parterowych, w których schody są elementem otoczenia – prowadzą do drzwi głównych oraz z tarasu do ogrodu.

Czy drabina teleskopowa sprawdzi się w magazynie?

W każdym, nawet niemal całkowicie zautomatyzowanym magazynie potrzebna jest drabina magazynowa – chociażby na wypadek awarii systemu. W tej roli doskonale sprawdza się drabina teleskopowa, którą zaprojektowaliśmy w taki sposób, by umożliwiała szybki, bezproblemowy i przede wszystkim bezpieczny dostęp do regałów. Model wyposażony w platformę roboczą znacząco zwiększa komfort długotrwałych prac na wysokości. Pałąk ochronny, listwa na wysokości kolan oraz dodatkowy łańcuch pozwala dodatkowo na wykonywanie pracy obiema rękami. Co ważne, wysokość platformy może być regulowana teleskopowo (w zakresie 0,5 metra), co dodatkowo poprawia ergonomię pracy. Zintegrowane ze stabilizatorem rolki pozwalają przemieszczenie drabiny na przykład wzdłuż regałów. Tej drabiny nie może zabraknąć w żadnym magazynie!

***

Nowoczesna drabina teleskopowa to bezpieczny i sprawdzony sprzęt do pracy na różnych wysokościach roboczych. Zapewniamy, że w naszej ofercie znajdziesz drabinę teleskopową idealnie dopasowaną do swoich potrzeb – zapraszamy!

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!