Drabina drewniana czy aluminiowa – którą lepiej wybrać?

Odwieczne pytanie pojawiające się przy wyborze drabiny brzmi: drabina drewniana czy aluminiowa? Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety, ale też i wady – wszystko zależy od tego, jak często będziesz z drabiny korzystać i podczas jakich prac będzie Ci towarzyszyć. Jeśli zastanawiasz się, która drabina: aluminiowa czy drewniana lepiej sprawdzi się w Twoim domu, podpowiadamy, jaki model wybrać oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie. Dzięki temu nowa drabina z pewnością spełni Twoje oczekiwania!

Uniwersalna drabina aluminiowa w domu
Uniwersalna drabina drewniana
Drabina drewniana czy aluminiowa - to zależy od potrzeb
 Uniwersalna drabina aluminiowa

Drabina drewniana – klasyczne rozwiązanie dla konkretnych zawodów

Dawniej drabina drewniana była niezastąpionym sprzętem do prac na wysokości w każdym domu. Dziś jej popularność znacznie spadła, a coraz częściej na pytanie „drabina drewniana czy aluminiowa?” pada odpowiedź – nowoczesny model wykonany z aluminium. Nie znaczy to jednak, że drabiny drewniane odchodzą do lamusa! Nadal są one chętnie używane przez specjalistów z branży elektrycznej, ponieważ nie przewodzą prądu i jednocześnie są tańsze od specjalistycznych drabin z włókna szklanego. Ze względu na właściwości materiału drabiny drewniane nie nagrzewają się także nadmiernie latem oraz nie stają się lodowato zimne w czasie zimy – odpowiednio zabezpieczone drewno może być wykorzystywane podczas różnych warunków atmosferycznych. Drewniane drabiny świetnie sprawdzają się także podczas prac takich jak malowanie ścian. Drewno jest odporne na działanie większości środków chemicznych, dlatego drewniane drabiny są tak chętnie wybierane przez malarzy. Ci specjaliści nie mają zatem żadnych wątpliwości, który model sprawdzi się u nich lepiej: drabina aluminiowa czy drewniana. Jeśli jednak nie pracujesz na co dzień w branży elektrycznej i nie zajmujesz się wykończeniem wnętrz, zdecydowanie wybierz drabinę aluminiową. Dlaczego?

Drabina aluminiowa czy drewniana? Odpowiedź jest prosta

Stoisz przed wyborem rozwiązań do prac na wysokości i zastanawiasz się: drabina drewniana czy aluminiowa? A jeśli aluminiowa, to który model? Ogromny wybór drabin dostępnych na rynku sprawia, że podobny dylemat dotyczy wszystkich osób planujących zakup nowego sprzętu. Postaramy się zatem rozwiać wątpliwości i wyjaśnić, dlaczego najlepsza drabina do domu to ta wykonana z aluminium. Jej ogromną zaletą jest niska waga i stosunkowo niewielki rozmiar. Nasze drabiny powstają w wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są lekkie i wygodne w użytkowaniu i transporcie. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by każdy, nawet najprostszy model był ergonomiczny i kompaktowy – składana drabina aluminiowa zajmuje o wiele mniej miejsca niż ta wykonana z drewna i jest nieporównywalnie lżejsza. Bez problemu możesz wykorzystywać ją w domu, na tarasie, w ogrodzie oraz a nawet przewieźć na działkę (model przegubowy 4x3 szczeble), a po zakończonym użytkowaniu zmieści się w każdym garażu, schowku czy piwnicy.

Wybierz drabinę idealnie dopasowaną do potrzeb

Jeśli chodzi o drabiny drewniane, wybór jest stosunkowo niewielki. Możesz zdecydować się na prosty model wolnostojący lub przystawny. Zupełnie inaczej ma się sprawa z drabinami aluminiowymi. Nasz asortyment to szereg propozycji, począwszy od najprostszych drabin przystawnych i wolnostojących, po drabiny wielofunkcyjne, przegubowe czy specjalne drabiny z możliwością rozstawiania na schodach. Oferujemy drabiny dla profesjonalistów oraz modele na użytek domowy, które pod względem jakości w niczym nie ustępują drabinom przemysłowym. Skoro zatem znasz już odpowiedź na pytanie: drabina aluminiowa czy drewniana, pora odpowiedzieć sobie na kolejne – która drabina aluminiowa KRAUSE sprawdzi się u mnie najlepiej?

Wolnostojąca, wielofunkcyjna, przegubowa – podpowiadamy, którą drabinę wybrać

Przy wyborze drabiny warto zastanowić się, do czego będzie ona używana najczęściej. Jeśli szukasz prostego i lekkiego modelu do okazjonalnych prac na wysokości, z założeniem, że zawsze masz go jak oprzeć o ścianę, postaw na jednoelementową drabinę przystawną. Jeśli jednak wolisz drabinę wolnostojącą z wygodną platformą, zdecyduj się na model z wejściem z jednej strony. Takie domowe drabiny po złożeniu nie zajmują dużo miejsca, są lekkie, a dzięki stopkom antypoślizgowym i wysokiemu pałąkowi zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania. Właściciele domów jednorodzinnych z pewnością docenią modele wielofunkcyjne, które mogą być zastosowane jako drabiny rozsuwane, przystawne i wolnostojące. Dzięki takiej drabinie zyskasz możliwość wykonywania prac na różnej wysokości roboczej zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Coraz większą popularnością cieszą się także drabiny przegubowe, które charakteryzuje duża elastyczność zastosowań i różnorodność ustawień. Dedykowane specjalistom, doskonale sprawdzą się na użytek domowy – dzięki systemowi SpeedMatic bez problemu przekształcisz swoją drabinę w model przystawny, wolnostojący, a niektórych przypadkach (drabina przegubowa 4x3 szczeble) również w pomost roboczy do długotrwałych prac nad podłożem. Jeśli planujesz generalny remont i szukasz uniwersalnej drabiny, nasza drabina przegubowa z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Czytaj także:jak przechowywać drabinę.

***

Nie musisz zastanawiać się już dłużej, czy na użytek domowy wybrać drabinę drewnianą, czy aluminiową. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze drabiny aluminiowe zapewniające bezpieczeństwo na najwyższym poziomie!

 

 

 

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!