Drabina domowa – jaki sprzęt wybrać?

Jakiego sprzętu nie może zabraknąć w żadnym mieszkaniu? Oczywiście drabiny domowej! Przydaje się zarówno na co dzień, jak i podczas generalnego remontu, gruntownych porządków czy poważniejszych prac konserwacyjnych. Nie może to być jednak pierwszy lepszy model – drabina do domu musi spełniać szereg warunków. Z artykułu dowiesz się, na co warto zwracać uwagę i które modele są najpopularniejsze.

Drabina domowa przegubowa
Drabina do domu
Drabina aluminiowa domowa
Drabina przegubowa

Najlepsza drabina do domu – czyli jaka?

Zanim przejdziemy do wyboru konkretnych modeli, warto zastanowić się przede wszystkim nad indywidualnymi wymaganiami oraz potrzebami.

Warianty przeznaczone dla specjalistów zostały zaprojektowane w taki sposób, by ułatwiać wykonywanie konkretnych zadań na wysokości. A co w przypadku drabiny aluminiowej domowej? Wiele zależy od tego, jaki rodzaj oraz zakres prac chcemy na niej wykonywać. Czym innym będzie profesjonalny sprzęt do pracy na dużej wysokości roboczej, a inne kryteria obowiązują w przypadku np. mniejszej drabinki do garderoby.

Drabina do domu powinna być przede wszystkim:

  • bezpieczna w użytkowaniu – tu nie ma miejsca na prowizorkę!
  • lekka, kompaktowa i poręczna – wszystko, aby rozstawianie sprzętu nie wiązało się z żadnymi większymi utrudnieniami.

W przypadku planowanych remontów, napraw lub długotrwałych prac nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz, dobrym wyborem będzie większa drabina domowa o większym zasięgu. Jeśli chodzi o drabiny aluminiowe KRAUSE, są one cenione nie tylko przez specjalistów z różnych branż, ale również amatorów szukających sprawdzonego i niezawodnego sprzętu do własnego domu. Gwarantujemy, że wybierzesz najlepszą drabinę do domu spośród modeli dostępnych w naszej ofercie.

Drabina aluminiowa domowa – kilka słów o kwestiach technicznych

Co wybrać: drabinę drewnianą czy aluminiową? Takie pytania padają coraz rzadziej, ponieważ w marketach budowlanych raczej nie występują już modele z naturalnego drewna. Zdecydowanie chętniej wybierane są drabiny aluminiowe domowe. Dlaczego? Ze względu na niewielką wagę. U Nas znajdziesz wyłącznie produkty z wysokiej jakości materiału, który jest wytrzymały, ale lekki.

Waga to jednak nie wszystko – liczy się też wysokość robocza, wymiary po złożeniu oraz maksymalne obciążenie.

  • Jeśli potrzebujesz drabinę domową do remontów lub prac ogrodowych, polecamy modele o większym zakresie.
  • Podczas porządków, wieszania firanek czy przy wymianie żarówki lepszym wyborem będzie drabina lekka i kompaktowa, najlepiej wolnostojąca z wygodną i funkcjonalną półką, wyposażona w specjalne stopki zabezpieczające przed porysowaniem podłogi.

Drabina wielofunkcyjna – niezastąpiona nie tylko w domu

Wielofunkcyjna drabina aluminiowa domowa to zdecydowanie model do zadań specjalnych!

W zależności od konfiguracji możesz używać jej jako drabiny:

  • wolnostojącej,
  • przystawnej,
  • rozsuwanej.

Z pomocą wielofunkcyjnej drabiny do domu wyczyścisz rynny, sprawdzisz stan dachu w altanie, odmalujesz wysoką klatkę schodową oraz przytniesz żywopłot. Po złożeniu nie zajmuje wcale dużo miejsca, dlatego ten model chętnie wybierają zawodowcy.

Jeśli cenisz sobie rozwiązania uniwersalne i szukasz jednej drabiny domowej o kilku zastosowaniach, wielofunkcyjna drabina MONTO to najlepszy wybór! Podobna funkcjonalność charakteryzuje modele przegubowe - one także mogą być rozstawiane w kilku konfiguracjach. Taką drabinę możesz z kolei wykorzystać jako wariant przystawny, wolnostojący, a w połączeniu ze specjalną platformą – wygodny podest roboczy. Zastanawiasz się między drabiną przegubową a trzyelementową? Poznaj lepiej nasze rozwiązania i wybierz produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

 Mniejsza drabina do domu – miej ją zawsze pod ręką!

Dobrze wiemy, że czasem po prostu nie chce się schodzić do piwnicy czy iść do garażu, by przynieść drabinę aluminiową domową, rozstawić ją, a następnie poprawić jedną żabkę od firanki czy usunąć pajęczynę. Chyba każdemu zdarza się wspinać na krzesła kuchenne, stół lub parapety. Jeśli robimy to w pomieszczeniu o standardowej wysokości i wykorzystujemy niewielki stołeczek, nic złego nie powinno się stać. Czy warto jednak ryzykować swoim zdrowiem? Według nas nie – o wiele lepiej zainwestować w niewielką drabinę do domu, którą można mieć zawsze pod ręką i sięgać po nią, gdy tylko jest potrzebna.

Lekka jest na pewno drabina 3-stopniowa – zapewnia wysokość roboczą nawet do 2,55 metra oraz nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu. Możesz przechowywać ją w szafie, pomieszczeniu gospodarczym lub pod schodami.

W naszej ofercie nie brakuje produktów, które warto mieć w swoim domu. Dlatego niektórzy zastanawiają się, co wybrać: drabinkę czy schodki? Jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników.

  • Praktyczna drabina domowa z dodatkowym pałąkiem bezpieczeństwa zdecydowanie ułatwia pracę na wysokości. Nasze modele wyposażone zostały w antypoślizgowe stopki, wygodne stopnie oraz zabezpieczenia przed złożeniem.
  • Schodki to z kolei stabilny sprzęt, który świetnie sprawdza się nie tylko podczas sprzątania, ale również sięgania po przedmioty schowane w zawieszonych pod sufitem szafkach. To duże ułatwienie, szczególnie gdy ręce są zajęte. Szerokie, antypoślizgowe stopnie oraz zabezpieczenie przed złożeniem to gwarancja bezpieczeństwa.

Przeczytaj też:bezpieczna drabina dla seniora.

Drabina do domu – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Drabina domowa powinna być przede wszystkim stabilna i bezpieczna. Nasze produkty pod względem zabezpieczeń nie ustępują modelom profesjonalnym. Znajdziesz w nich szerokie stabilizatory, pałąki bezpieczeństwa, antypoślizgowe stopki i wiele innych rozwiązań, które nasi specjaliści opracowali specjalnie po to, by zwiększyć wygodę użytkowania.

Zadbaj o to, by Twoja drabina aluminiowa domowa była zawsze sprawna. Wymień stary sprzęt i postaw na modele polecane przez doświadczonych profesjonalistów. W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór modeli do prac na różnej wysokości roboczej.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!