Drabina 3-stopniowa – model, który możesz mieć zawsze pod ręką

Podczas prac na wysokości nie ma miejsca na kompromisy – niezależnie od tego, czy mówimy o profesjonalnych pracach budowlanych, czy zadaniach domowych, takich jak wymiana żarówki lub wieszanie firanek. W każdym przypadku kwestią kluczową jest bezpieczeństwo! Drabina 3-stopniowa to rozwiązanie, które pozwala bezpiecznie i komfortowo wykonywać czynności na mniejszej wysokości roboczej. W naszej ofercie znajdziesz drabiny aluminiowe 3-stopniowe o różnych wymiarach i parametrach. Podpowiadamy, który model wybrać.

 

Drabina 3-stopniowa
Drabinki 3-stopniowe
Drabina domowa 3-stopniowa CORDA
Najmniejsza drabina 3-stopniowa aluminiowa

Przeczytaj też: jaka drabina do mieszkania sprawdzi się najlepiej?

Drabinka 3-stopniowa: wygodna praca na mniejszej wysokości

Praca na wysokości to nie tylko czynności wykonywane kilka metrów nad ziemią. Określa to zresztą definicja w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Zgodnie z nią jest to praca wykonywana na wysokości co najmniej 1 m nad poziomem podłogi lub ziemi, a jej wykonywanie wymaga zastosowania specjalnego sprzętu oraz dodatkowych zabezpieczeń.

A co w przypadku, gdy Twoje stopy od podłoża będzie dzieliło jedynie kilkadziesiąt centymetrów? Taka sytuacja kusi, by po prostu sięgnąć po to, co akurat znajduje się pod ręką – zwykły stołek, krzesło, drewniana skrzynka… Zamiast takich rozwiązań polecamy drabinę 3-stopniową. To kompaktowy model, który nie zajmuje dużo miejsca – można przechowywać go w piwnicy lub składziku, ale również szafie, spiżarni czy nawet za kuchennymi drzwiami. Dzięki temu drabinka 3-stopniowa będzie tam, gdzie najczęściej jej potrzebujesz. Koniec z prowizorką w Twoim domu! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Taki sprzęt przyda Ci się nie tylko podczas remontów lub długotrwałych napraw, ale także przy drobniejszych pracach czy okazjonalnych porządkach. Która drabina aluminiowa 3-stopniowa sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Drabina domowa 3-stopniowa CORDA: lekka i praktyczna

Kompaktowa drabina o 3 stopniach CORDA to model, który przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Wyposażona została w antypoślizgowe stopki oraz nitowane połączenia stopni z podłużnicami.

Na górze drabinki znajduje się wygodna platforma robocza oraz zaokrąglony pałąk bezpieczeństwa. Możesz bez problemu wykonać na niej wszystkie prace na mniejszej wysokości roboczej, zachowując komfort i bezpieczeństwo działania. Jeśli potrzebna Ci praktyczna drabina domowa – drabinka 3-stopniowa z naszej oferty to strzał w dziesiątkę!

Najmniejsza drabina 3-stopniowa? Wybierz praktyczne schodki!

Jeśli wszystkie drabiny wydają Ci się dość masywne, mamy dla Ciebie naprawdę niewielkie rozwiązanie. Drabina trzystopniowa Treppo to model, który zmieści się nawet w najmniejszym mieszkaniu.

Chociaż z technicznego punktu widzenia są to schodki składane, zostały zaprojektowane w taki sposób, że mogą zastąpić tradycyjną drabinę wolnostojącą z wejściem z dwóch stron.

Drabinka 3-stopniowa jest wyposażona w stabilną platformę roboczą oraz głębokie i antypoślizgowe stopnie. Możesz wchodzić na nie bez obaw: zadbaliśmy o to, by miały zabezpieczenie przed samoczynnym złożeniem. Antypoślizgowe stopki nie uszkadzają podłogi, więc model sprawdzi się nawet na parkiecie.

Niewielkie wymiary po złożeniu sprawiają, że schodki nazywane też drabiną domową 3-stopniową, zmieszczą się w szafie lub nawet w kuchennej szafce. Model zapewnia wysokość roboczą do 2,65 metra! To najlepszy wybór, jeśli zależy Ci na profesjonalnym sprzęcie w atrakcyjnej cenie.

A jeśli nie drabina aluminiowa 3-stopniowa – to jaka?

Nie wiesz, jaki model drabiny z naszej oferty wybrać? Przede wszystkim zastanów się:

  • do czego przyda ci się sprzęt,
  • kiedy będziesz z niego korzystać,
  • jaka jest wysokość pomieszczeń.

Sprawdź, jak dobrać wysokość drabiny i zwróć uwagę na to, czy drabinka 3-stopniowa będzie miała wystarczającą wysokość roboczą. Pamiętaj, że zbyt niski wariant może stwarzać spore niebezpieczeństwo – zwykle mamy tendencję do wspinania się na palce i wyciągania rąk tak, by dosięgnąć wyżej. A w takim wypadku łatwo o utratę równowagi. Jeśli pomieszczenia w Twoim domu lub mieszkaniu są naprawdę wysokie, wówczas lepiej wybrać wersję 4-stopniową.

Weź także pod uwagę, czy planujesz korzystać z drabiny nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz pomieszczeń. Lekka i kompaktowa drabina przyda się również podczas prac wokół domu jak mycie okien czy remont elewacji. W takim wypadku przyda się nieco większy sprzęt zapewniający większą wysokość roboczą – wtedy sprawdzi się model 5-stopniowy.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno drabinę domową 3-stopniową, jak i 4-stopniowe i 5-stopniowe. Z pewnością wybierzesz spośród nich najlepszy model, który sprawdzi się w Twoim domu na co dzień.

***

Drabina 3-stopniowa to model, który świetnie sprawdzi się w roli niewielkiej, podręcznej drabinki do wykorzystywania przy wielu pracach na wysokości. Nasza bogata oferta na pewno pozwoli Ci wybrać model, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby.

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!