Najnowsze wiadomości i informacje prasowe

Zakończył się 49. Rajd Świdnicki-KRAUSE

W ostatni weekend odbyła się kolejna, 49. już edycja Rajdu Świdnickiego-KRAUSE, będącego w tym roku 6. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i 5. rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podobnie jak w latach ubiegłych, nasza firma została sponsorem tytularnym wydarzenia, wspierając organizację imprezy.

 

Tegoroczna edycja wydarzenia, podobnie jak w roku ubiegłym, odbyła się w pierwszy weekend października. Pogoda tym razem dopisałam, a imprezę mogli śledzić kibice, którzy licznie przybyli na trasę rajdu, by dopingować swoich faworytów. Do szóstej rundy ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i piątej rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się łącznie 77 załóg. Trzynaście zespołów zasiadło w najmocniejszych samochodach kategorii Rally2.

Końcowa klasyfikacja generalna

Rajd w tym roku pełen był sportowych emocji i zaciętych pojedynków do ostatnich metrów. Wszystko za sprawą doskonałego przygotowania oraz dyspozycji załóg, jak również odcinków specjalnych, które należą do jednych z najbardziej wymagających w Polsce i postawiły przed zawodnikami wysoko poprzeczkę. 49. Rajd Świdnicki-KRAUSE we wspaniałym stylu zwyciężyli Kacper Wróblewski z Jakubem Wróblem – reprezentanci ORLEN Team. Wygrali cztery odcinki specjalne, a na mecie zameldowali się z przewagą 6,4 sekundy nad Wojciechem Chuchałą i Sebastianem Rozwadowskim z zespołu Marten Sport. Na najniższym miejscu podium sklasyfikowani zostali Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski z zespołu Poliamid Plastics.

KRAUSE od lat tytularnym sponsorem imprezy

Firma KRAUSE od lat angażuje się w sportowe działania sponsoringowe, koncentrując się rajdach samochodowych. Sporty motorowe są niezwykle wymagającą grupą dyscyplin, w których liczy się precyzja, skuteczność i szybkość działania – stawką jest bowiem zdrowie i życie kierowców. Ta charakterystyka idealnie pasuje do misji naszej firmy, w którą na stałe wpisane są niepodważalna jakość, niezawodność oraz troska o bezpieczeństwo użytkowników naszych produktów.

Jako producent aluminiowych konstrukcji specjalnych dla różnych gałęzi przemysłu, branży TSL czy budowlanej, w trakcie wydarzenia odpowiadaliśmy za przygotowanie bram i ramp startowych, jak również odpowiednią ekspozycję banerów rajdowych na trasie rywalizacji.

Gratulujemy zwycięzcom, a kibicom dziękujemy, że znów byli z nami!

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!