Najnowsze wiadomości i informacje prasowe

KRAUSE na Targach ITM w Poznaniu

Za nami kolejna edycja międzynarodowych targów ITM INDUSTRY EUROPE, które w tym roku poświęcone były trendom zgodnym z Przemysłem 4.0. To impreza, która wpisuje się w mapę najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, dlatego nie mogło nas na niej zabraknąć. W Poznaniu zaprezentowaliśmy różnorodne rozwiązania usprawniające organizację pracy na wysokości w zakładach produkcyjnych.

Ekspozycje, debaty, szkolenia

ITM przyciąga nie tylko dużą ekspozycją wystawienniczą, ale także bogatą ofertą konferencji, debat czy szkoleń. Targi są też miejscem spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji, a impreza wspierana jest przez kluczowe organizacje oraz instytucje branży przemysłowej. Podczas tegorocznej edycji mogliśmy podziwiać innowacyjne rozwiązania przemysłowe, będące najnowszymi osiągnieciami wystawców, w tym pracujące maszyny czy roboty w akcji. Na cztery dni hale wystawiennicze zamieniły się w platformę biznesową, stwarzającą doskonałą okazję do wymiany cennych doświadczeń między branżowymi specjalistami.

Jakie konstrukcje do pracy na wysokości dla przemysłu?

O co pytali naszych ekspertów odwiedzający stoisko KRAUSE? Tradycyjnie już powtarzały się pytania o rozwiązania, które pozwalają na szybki i komfortowy dostęp do maszyn i urządzeń technicznych w zakładach produkcyjnych. Chodzi zarówno o produkty z naszej standardowej oferty drabin, schodków czy podestów jezdnych, jak i aluminiowe konstrukcje specjalne dla przemysłu. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście konstrukcje przemysłowe projektowane na indywidualne zamówienie, które można dopasować do kształtu oraz wielkości obsługiwanej maszyny. Częstym tematem rozmów było także bezpieczeństwo pracy. To pokazuje pozytywny trend, jaki od kilku lat można obserwować nie tylko w przemyśle, ale także w budownictwie czy gospodarce magazynowej. Zapewnienie bezpiecznych warunków pracy staje się absolutnym priorytetem pracodawców – nie tylko szukają bezpiecznych narzędzi pracy i opracowują ergonomiczne stanowiska robocze, ale stawiają także duży nacisk na edukację i uświadamianie swoich pracowników w kwestii zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania podstawowych przepisów BHP.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!