Najnowsze wiadomości i informacje prasowe

Jak podnieść efektywność i komfort prac remontowych?

Zimą prace remontowe wewnątrz pomieszczeń idą pełną parą. Inwestorzy, którzy nie zadbali o to wcześniej, gorączkowo poszukują fachowców, a ci z kolei – narzędzi, które zwiększą efektywność i komfort prac, także tych prowadzonych na wysokości. Drabina, rusztowanie i pomost roboczy – oto urządzenia, które skuteczne pozwolą osiągnąć ten cel.

Komfortowe prace instalatorskie

Choć drabina jest urządzeniem uniwersalnym i z reguły pomoże nam w każdej sytuacji, to nie zawsze będzie najefektywniejszym i najbezpieczniejszym dostępnym rozwiązaniem. Dlatego do niektórych zadań, takich jak długotrwałe, kompleksowe prace instalatorskie, warto wybrać lekkie i proste w montażu rusztowanie jezdne. A tym, którzy montażu wolą uniknąć, polecamy rusztowanie składane STABILO. Gotowe jest do wykorzystania w zaledwie dwóch ruchach – rozłożenie modułu bazowego oraz zawieszenie podestu, a do tego – dzięki czterem rolkom jezdnym, daje się szybko i łatwo przemieszczać.

Podest roboczy w trosce o wygodę profesjonalistów

Tynkowanie czy malowanie ścian i sufitów należy do najpopularniejszych prac remontowych. Choć nie należą one do wymagających technicznie, kłopotliwa może okazać się ich organizacja. I w tym przypadku wykorzystanie popularnej drabiny jest mocno nieefektywne. Lepiej postawić na profesjonalny podest roboczy, który zapewni duży zasięg i pozwoli uniknąć ciągłego przestawiania sprzętu oraz kłopotliwego wchodzenia i schodzenia. Można go utworzyć na dwa sposoby, za każdym razem wykorzystując oferowane przez nas rozwiązanie Teleboard. Za jego podstawę mogą służyć dedykowane wsporniki albo dwie dowolne drabiny wolnostojące.

Wysokie wymagania

Prace remontowe potrafią zaskakiwać nawet najbardziej doświadczonych fachowców. Wie o tym każdy, kto choć raz musiał malować sufit i ścianę lub instalować oświetlenie nad krętymi schodami w domku jednorodzinnym. Właśnie dla takich zadań, stworzone zostały modele drabin (zazwyczaj przegubowych), w których istnieje możliwość regulacji długości każdej nogi osobno, np. model teleskopowy z serii STABILO Professional. Zakres regulacji wynosi 25 cm, dlatego drabinę z powodzeniem ustawimy na schodach, a zadanie wykonamy bez obaw o własne bezpieczeństwo.

Lekko i mobilnie

Specyfiką pracy ekip budowlanych jest ciągłe przemieszczanie się – zarówno miedzy pomieszczeniami w remontowanym mieszkaniu lub domu, jak i pomiędzy poszczególnymi realizacjami. Dlatego dobrze jest wybierać takie narzędzia, które są nie tylko uniwersalne i wysoce funkcjonalne, ale także lekkie i dające się łatwo przewozić. Polecamy drabinę przegubową, wykonaną z aluminium, której największą zaletą jest wielofunkcyjność – może być wykorzystywana jako element przystawny, drabina wolnostojąca, a nawet wygodny pomost roboczy oraz uchwyt dystansowy. Co więcej, model oferujący wysokość roboczą do ok. 4,5 m, bardzo szybko i łatwo składa się do długości zaledwie 1 m, przez co jej transport i przechowywanie nie sprawia profesjonalistom żadnych problemów.

Funkcjonalność i wygoda

Pomimo wielu alternatywnych opcji, to wolnostojąca drabina wciąż pozostaje ulubionym narzędziem wielu fachowców budowlanych. Jej wykorzystanie często wiąże się jednak z ciągłym schodzeniem i wchodzeniem, np. po dodatkowe materiały czy narzędzia. A to nie tylko męczy, ale i wydłuża wykonanie zadania. Aby zwiększyć efektywność pracy, nasi konstruktorzy opracowali szereg pomocnych rozwiązań w postaci funkcjonalnych toreb i półek na narzędzia, ale także dodatkowych uchwytów na kable czy haków do zawieszenia wiadra, które pozwolą zapanować nad podręcznym warsztatem narzędziowym.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!