Najnowsze wiadomości i informacje prasowe

Długotrwałe prace budowlane na niedużej wysokości. Jak sprzęt wybrać?

Drabiny, pomosty robocze oraz rusztowania to obowiązkowe wyposażenie ekip budowlanych. Ponieważ urządzenia te są intensywnie wykorzystywane w codziennej pracy, warto wybrać model, który nie tylko odpowie na nasze potrzeby, ale będzie także wyjątkowo wytrzymały. Przed jego zakupem należy się zatem zastanowić, jaką wysokość mamy do pokonania, do jakich zadań będziemy go wykorzystywać oraz ile trwać będą prace. W niektórych przypadkach świetnie sprawdzi się drabina przystawna, w innych warto postawić na urządzenie z dużą, wygodną platformą roboczą, jak nasz TeleBoard System. Dlaczego?

System TeleBoard to odpowiedź naszych konstruktorów na potrzeby fachowców z branży budowlanej, którzy każdego dnia zmagają się z długotrwałymi pracami ponad podłożem. Ta stabilna, bezstopniowa konstrukcja przyda się szczególnie wtedy, gdy mamy do pokonania nieduże wysokości, ale musimy obsłużyć duże płaszczyzny. Dlatego użytkownicy najbardziej docenią zalety platformy podczas tynkowania i malowania ścian, jak i montażu instalacji elektrycznej.

Rozsuwana platforma wykonana została z lekkiego i wytrzymałego aluminium, a zamknięty profil skrzyniowy nadaje konstrukcji stabilność. Może być wykorzystywana podczas prac wewnętrznych, jak i wokół domu oraz w ogrodzie. Występuje w dwóch wariantach długości, dając po rozsunięciu imponujące wymiary – do ok. 3 m oraz ok. 3,5 m. Co ważne, w złożonej wersji ma długość odpowiednio 1,75 m oraz 2,05 m, co ułatwi jej transport. Szerokość platformy w obu wersjach wynosi 0,3 m, a nośność do 200 kg.

System TeleBoard użytkowany jest wraz z dedykowanymi do niego wspornikami (BoardStand), które umożliwiają ustawienie platformy na wysokości ok. 0,50 m nad podłożem. Ponadto, zastosowanie stabilizatorów TeleSet, pozwoli na dodatkowe podniesienie wysokości konstrukcji – od 10 do maksymalnie 30 cm. Takie ustawienie zagwarantuje maksymalną wysokość roboczą na poziomie ok. 3 m, przy zachowaniu bezpieczeństwa prowadzonych z niej prac. Istnieją jednak i inne sposoby wykorzystania platformy. Można umieścić ją na dwóch drabinach np. dwustronnych lub przegubowych, które tworzyć będą stabilną podstawę całej konstrukcji (w tym przypadku producent rekomenduje zakup antypoślizgowych mat, które powinny być umiejscowione na styku platformy ze stopniem) lub użyć tylko jednej z nich, z drugiej strony opierając platformę o wybrany stopień schodowy. Z uwagi na brak zabezpieczeń w postaci barierek ochronnych, wysokość platformy nie powinna przekraczać 1 m nad podłożem.

Tak działa rozwiązanie TeleBoard System:
https://www.youtube.com/watch?v=6gmavmdUUZ8

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!