Serwis autobusów elektrycznych – poznaj konstrukcje aluminiowe do prac na wysokości

Elektromobilność to już nie science-fiction, a teraźniejszość! Pojazdy napędzane energią elektryczną cieszą się coraz większą popularnością, przy czym mowa tu nie tylko o samochodach osobowych, ale również pojazdach wykorzystywanych w transporcie publicznym. A takie pojawiają się polskich miastach coraz częściej. Jednym z wyzwań, przed którymi stają przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej, jest serwis autobusów elektrycznych. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom w zakresie organizacji bezpiecznych stanowisk pracy, oferujemy specjalne konstrukcje aluminiowe ułatwiające bieżącą obsługę, konserwację oraz naprawę autobusów elektrycznych. Poznaj nasze najnowsze rozwiązania wspomagające rozwój elektromobilności.

Serwis autobusów elektrycznych
Autobus elektryczny
Konstrukcje aluminiowe ułatwiające serwis autobusów elektrycznych
Konstrukcje aluminiowe na zamówienie

Autobusy elektryczne – zeroemisyjna przyszłość transportu publicznego

Jak podaje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych w swoim Liczniku Elektromobilności, polska flota autobusów elektrycznych stale rośnie i obecnie wynosi 753 sztuki (dane z końca maja 2022 roku). To dużo czy mało? W porównaniu z pierwszą połową roku 2021 odnotowano wzrost o 7%, ale unijne dofinansowania sprawiają, że coraz więcej miast wprowadza autobusy elektryczne do sektora transportu publicznego. Są to przede wszystkim duże metropolie, choć nie tylko. Autobusy zeroemisyjne to z jednej strony brak negatywnego wpływu na środowisko, z drugiej – komfort nie tylko dla ich użytkowników. Ten rodzaj pojazdów nie generuje hałasu oraz spalin, dlatego doskonale sprawdzi się w centrum miast. Nic zatem dziwnego, że autobusy elektryczne stają się powoli ważną częścią floty nowoczesnych przedsiębiorstw komunikacyjnych. A skoro tak, kolejnym krokiem jest zapewnienie infrastruktury technicznej, która umożliwi między innymi serwis autobusów elektrycznych, szczególnie że wiele prac przy tych pojazdach wykonywanych jest na wysokości.

Serwis autobusów elektrycznych – wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć

O ile do napraw i bieżącej obsługi tradycyjnych autobusów z powodzeniem wykorzystuje się nasze platformy robocze do prac bocznych, w przypadku e-busów należy wziąć pod uwagę o wiele więcej czynników. Serwis autobusów elektrycznych obejmuje szereg zagadnień, a do najważniejszych zalicza się oczywiście prace zapewniające sprawność zasilania. Jest ono oparte o system modułowych akumulatorów, które w większości przypadków lokowane są na dachu pojazdów – podobnie jak coraz powszechniej montowane klimatyzatory. Najprostszym sposobem zapewnienia mechanikom bezpiecznego i bezproblemowego dostępu są specjalnie zaprojektowane konstrukcje aluminiowe – nasi specjaliści tworzą je w oparciu o realne potrzeby przedsiębiorstw, warsztatów i firm serwisujących. W naszej ofercie znaleźć można gotowe konstrukcje aluminiowe oraz profesjonalne konstrukcje aluminiowe na zamówienie. Niezależnie od wybranej opcji jedno jest pewne – serwis autobusów elektrycznych wymaga przygotowania ergonomicznego stanowiska pracy, o które warto zadbać już teraz.

Konstrukcje aluminiowe KRAUSE – bezpieczeństwo i efektywność

Ogromne doświadczenie w zakresie dostarczania rozwiązań dedykowanych pracy na wysokości w sektorze transportowym zaowocowało wprowadzeniem do naszej oferty profesjonalnych konstrukcji aluminiowych, umożliwiających bezproblemowe wykonywanie wielu prac serwisowych i konserwacyjnych. W przypadku serwisu autobusów elektrycznych polecamy przede wszystkim jezdne platformy serwisowe do prac przy dachu. To wysokiej jakości konstrukcje wyposażone w schody z regulacją wysokości oraz specjalny podest teleskopowy. Jest on wysuwany za pomocą korby, co znacznie ułatwia dostęp do wszystkich elementów znajdujących się na dachu. Bezpieczeństwo zapewniają z kolei barierki montowane nie tylko na platformach, ale również schodach. Regulacja wysokości umożliwia obsługę pojazdów o różnych wymiarach, co jest szczególnie ważne w przypadku firm posiadających zróżnicowaną flotę. Warto w tym momencie wspomnieć, że nasze konstrukcje powstają z myślą nie tylko o autobusach, ale również innych środkach transportu publicznego – obsługa pojazdów szynowych także wymaga zastosowania niezawodnych rozwiązań umożliwiających swobodny dostęp do dachu oraz części bocznych.

Konstrukcje aluminiowe na zamówienie – rozwiązanie dla wymagających

Choć nieustannie ulepszamy nasze konstrukcje, by jak najlepiej spełniały oczekiwania naszych klientów, czasem potrzebują oni czegoś więcej i decydują się na konstrukcje aluminiowe na zamówienie. Przykładem takiej współpracy jest realizacja stworzona dla HEAG mobilo GmbH & Co. KG. To przewoźnik, w którego flocie znaleźć można zarówno tradycyjne, jak i elektryczne autobusy, dlatego konstrukcja aluminiowa na zamówienie musi umożliwiać serwis i obsługę różnorodnych modeli pojazdów. Na szczególną uwagę zasługują tu rozwiązania umożliwiające montaż i wymianę zespołu akumulatorów, ponieważ poszczególne moduły ważną niemal pół tony – naszym zadaniem było zaprojektowanie konstrukcji zapewniającej bezpieczny i bezproblemowy dostęp do dachu pojazdu, ale również wyposażonej w specjalny system suwnicowy. W efekcie powstała podwójna konstrukcja aluminiowa na zamówienie przeznaczona między innymi do serwisu autobusów elektrycznych. Jeśli szukasz rozwiązań „szytych na miarę” i zależy Ci na innowacyjnych technologiach, skontaktuj się z nami – nasi specjaliści stworzą projekt spełniający wszystkie Twoje oczekiwania.

***

Bieżąca obsługa oraz serwis autobusów elektrycznych to jedno z wyzwań, na które przedsiębiorstwa komunikacyjne, serwisy oraz warsztaty powinny przygotować się jak najszybciej. Nasze konstrukcje aluminiowe: platformy robocze zapewniające dostęp boczny oraz od strony dachu to rozwiązania umożliwiające bezpieczną i bezproblemową pracę w obrębie całego pojazdu. Już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem.

Czytaj również:  jakie wybrać konstrukcje do serwisowania pojazdów szynowych.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!