Rusztowanie KRAUSE ClimTec - bezpieczeństwo pracy dla każdego

Rusztowanie robocze KRAUSE ClimTec to innowacyjne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo i komfort prac na wysokości. Zaprojektowane jako modułowy, 3 pakietowy system, rusztowanie to łączy zaawansowaną technologię z łatwą w montażu konstrukcją, a wszystko po to, by sprostać wymaganiom nowoczesnych środowisk pracy. Dzięki elastycznym możliwościom rozbudowy pakietów oraz dostępnym akcesoriom, wysokość roboczą można zwiększyć nawet do siedmiu metrów. W celu prezentacji struktury i zawartości pakietów, przygotowaliśmy film pokazowy.

KRAUSE Rusztowanie ClimTec

Wielokrotnie nagradzane aluminiowe rusztowanie robocze do elastycznego zastosowania w wielu sytuacjach

Podczas długotrwałych prac na wysokości, przy których użytkownik musi mieć wolne obie ręce wolne, zaleca się stosowanie rusztowań jezdnych. Jednym z rekomendowanych przez nas modeli jest ClimTec, któy obejmuje szeroki zakres zastosowań, gwarantując wysokość roboczą do 7 metrów. Ergonomiczna konstrukcja zapewnia szybki i bezpieczny montaż oraz wygodę użytkowania, co minimalizuje ryzyko wypadków przy pracy. Po złożeniu konstrukcja nie zajmuje wiele miejsca.

Podstawowy pakiet rusztowania składa się z kilku pojedynczych elementów i pozwala osiągnąć wysokość roboczą do trzech metrów (podest zawieszony na wysokości 1 metra). Rusztowanie wyposażone jest w przesuwny stabilizator w kształcie litery V, który oprócz zwiększonej stabilności umożliwia także wykonywanie prac blisko obiektu. Po montażu stabilizatora (przykręceniu), reszta rusztowania roboczego ClimTec montowana jest bez konieczności użycia narzędzi – za pomocą połączeń zaciskowych oraz elementów systemu ram wtykowych. Po zmontowaniu, rusztowanie w wersji podstawowej można łatwo przemieszczać przez otwory drzwiowe, co sprawia że idealnie nadaje się do prac wewnątrz pomieszczeń.

Użytkownicy, którym zależy na większym zasięgu roboczym powinni zdecydować się na dokupienie pakietu pierwszego. Osiągną dzięki niemu wysokość roboczą do pięciu metrów, a także będą mogli użytkować rusztowanie na schodach lub stopniach. Po dodaniu kolejnej kondygnacji z pakietu drugiego, rusztowanie osiągnie maksymalną wysokość roboczą siedmiu metrów.

Każdy pakiet wyposażony jest w oddzielny pomost, a maksymalna odległość pomiędzy kolejnymi pomostami wynosi 2 metry.

Rolki jezdne, podpory i balasty są dostępne jako dodatkowe akcesoria, dzięki czemu każdy użytkownik może skompletować odpowiedni dla siebie pakiet. Wybór akcesoriów zależy od wysokości montażu, ale także od miejsca użytkowania. Więcej informacji o produkcie, w tym wymaganych akcesoriach, znajduje się w instrukcji montażu i użytkowania, a także na stronie internetowej producenta oraz w katalogu produktów.

Maksymalne bezpieczeństwo montażu dzięki GuardMatic

Podobnie jak niemal wszystkie rusztowania jezdne KRAUSE, rusztowanie ClimTec jest wyposażone w innowacyjny system poręczy wyprzedzającej GuardMatic. Stanowi ona połączenie stężenia poziomego, ukośnego oraz listwy kolanowej, tworząc jedną, łatwą w montażu całość, którą na wyższym podeście montuje się z poziomu niżej. Taka budowa ramy GuardMatic znacząco zmniejsza liczbę pojedynczych elementów, a 6-punktowe jej mocowanie zapewnia maksymalną stabilność na każdej wysokości oraz ułatwia montaż i demontaż konstrukcji, a także transport. Na czas transportu lub przechowywania, aby zaoszczędzić miejsce, złożone ramy GuardMatic-System zabezpiecza się dostępnymi pasami.

Bezpieczeństwo użytkowników jest naszym najwyższym priorytetem, niezależnie od wybranego przez użytkowników modelu rusztowania. Wszystkie istotne dla bezpieczeństwa funkcje produktu są standardem KRAUSE pozwalającym na zwiększenie ergonomii i wydajności pracy. Użytkownicy, którzy zdecydują się na rusztowanie ClimTec, zyskują następujące korzyści:

 

ZaletyOpis

 

System modułowy

Elastyczna rozbudowa obszarów roboczych do siedmiu metrów wysokości dzięki różnym pakietom.

 

Akcesoria

Rolki jezdne, stabilizatory i balasty zapewniają dodatkową stabilność i umożliwiają użytkowanie na różnych powierzchniach.

 

Wyróżnienie

Nagroda „Best Of” w kategorii „Wokół domu” przyznana przez magazyn branżowy „Heimwerker Praxis” w Niemczech.

Zoptymalizowane

bezpieczeństwo

+ stabilizator w kształcie litery V i system GuardMatic zapewniają wysoką stabilność i bezpieczeństwo. Zintegrowane ramy poręczy zapewniają ochronę przed upadkiem

+ odporne na warunki atmosferyczne i antypoślizgowe podesty

+ bezpieczne wejście na rusztowanie od wewnętrznej strony, dzięki profilowanym, antypoślizgowym szczeblom

+ atestowane przez TÜV, zgodnie z normą PN EN 1004-1

 

Szybki montaż i demontaż

System GuardMatic pozwala zaoszczędzić do 45% czasu montażu i demontażu w porównaniu ze starym systemem, zwiększając wydajność i produktywność.

 

Komfort użytkowania

Ze względu na niewielką wysokość i przesuwne stabilizatory, rusztowanie ClimTec w wersji podstawowej można bez problemu przesuwać przez otwory drzwiowe.
Zrównoważony rozwójDzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium, stal i drewno, a także solidnej konstrukcji, system ClimTec może być używany przez wiele lat.  Wszystkie elementy rusztowania można kupować oddzielnie.

 

Rusztowanie robocze KRAUSE ClimTec jest doskonałym wyborem dla osób prywatnych, ale także właścicieli firm poszukujących bezpiecznego, niezawodnego i wszechstronnego sprzętu do prac na wysokości. Dzięki swojej konstrukcji pozwala zapewnić użytkownikom pełne bezpieczeństwo, ale także zwiększyć komfort oraz wydajność ich pracy.

Budowa rusztowania jezdnego krok po kroku

Aby przedstawić prosty i szybki montaż trzech kondygnacji rusztowania ClimTec, stworzyliśmy film pokazowy. Filmu tego nie należy jednak rozumieć jako filmu instruktażowego – do każdego pakietu dołączana jest instrukcja montażu i użytkowania.

Oprócz szerokiej gamy produktów, oferujemy także kompleksowe usługi posprzedażowe – instrukcje montażu i użytkowania sprzętu, filmy i szkolenia produktowe, usługę kontroli drabin, a także profesjonalne szkolenia, dzięki którym zdobywa się kwalifikacje do samodzielnego prowadzania kontroli i odbioru maszyn wykorzystywanych w firmie oraz poznaje narzędzia do sporządzania dokumentacji kontrolnej w formie elektronicznej.

Więcej informacji o rusztowaniu roboczym ClimTec

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!