Rusztowania jezdne KRAUSE na Safety Day 2022 w Gdańsku

W miniony wtorek, 28 czerwca 2022 r., w Gdańsku miało miejsce wyjątkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa prac na wysokości. Organizatorem wydarzenia byli eksperci z firmy ROJAM, którzy zaprosili nas do uczestnictwa w nim w roli jednego z prelegentów. Wykorzystaliśmy tę okazję do przedstawienia naszych nowych rusztowań jezdnych, jako komfortowych i zapewniających pełne bezpieczeństwo rozwiązań podczas długotrwałych prac na wysokości.

Rusztowania jezdne KRAUSE na Safety Day 2022
Rusztowania jezdne KRAUSE na Safety Day 2022

Prace na wysokości – jak poprawić bezpieczeństwo?

Według statystyk, upadek z wysokości jest przyczyną co trzeciego wypadku śmiertelnego w budownictwie. Wielu z nich można by z łatwością uniknąć. Jak? Po pierwsze, przestrzegając podstawowych zasad BHP, a po drugie – korzystając z wysokiej jakości sprzętu do prac na wysokości, który regularnie poddawany jest kontrolom technicznym.

Zapewnienie pracownikom, rozpoczynającym nową pracę, instruktarzu stanowiskowego jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy wykonywanie przyszłych zadań wiąże się z ryzykiem wypadku. A taką z pewnością są prace na wysokości. Ale dobrze by było, gdyby już w trakcie zatrudnienia pracownicy regularnie uzupełniali swoją wiedzę, uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach –  aktualizują w ten sposób swoją wiedzę, zwiększają świadomość zagrożeń oraz dbają o bezpieczeństwo swoje i innych. Okazją do tego było wydarzenie Safety Day, organizowane w minionym tygodniu w Gdańsku przez ekspertów od prac na wysokości – firmę ROJAM.

Safety Day – wiedza i praktyka w jednym

Propagowania dobrych praktyk związanych z bezpieczeństwem pracy nigdy za wiele. Z takiego założenia wyszli eksperci ROJAM, którzy pod koniec czerwca br. zorganizowali szkolenie z zakresu organizacji prac na wysokości. Kierowane było ono do wszystkich osób zawodowo związanych z obszarem BHP, a do udziału w roli prelegentów organizatorzy zaprosili kilku partnerów – mieliśmy przyjemność znaleźć się w tym gronie. W programie znalazły się praktyczne pokazy techniczne oraz wykłady specjalistów od bezpieczeństwa pracy. Poruszane były także tematy ewakuacji oraz ratownictwa w przestrzeniach zamkniętych, jak i na wysokości.

Prezentacja innowacyjnych rusztowań jezdnych KRAUSE

Wydarzenie w Gdańsku było dla nas doskonałą okazją do prezentacji uczestnikom nowej serii naszych rusztowań jezdnych, których konstrukcja oraz sposób montażu zapewniają pełne bezpieczeństwo zarówno podczas składania, jak i późniejszego użytkowania.

Wszystko dzięki innowacyjnej poręczy wyprzedzającej GuardMatic, którą montuje się z dolnego pomostu. Dzięki temu, użytkownik wchodzący na kolejny pomost przez jego uchylną klapę, już w momencie wejścia na wyższy poziom będzie chroniony przed upadkiem przez zamontowaną na nim wcześniej poręcz. Takie rozwiązanie do minimum ogranicza ryzyko upadku z wysokości.

Czym jest rama GuardMatic? To połączenie stężenia poziomego, ukośnego oraz listwy kolanowej, które tworzą łatwą w montażu całość z zaledwie 6-punktowym systemem mocowań. Zaprojektowany przez nas system jest jednocześnie odpowiedzią na rosnące wymagania normy oraz pozwala na znacznie szybszy i łatwiejszy niż dotychczas montaż konstrukcji – zmniejszyła się bowiem liczba pojedynczych elementów systemowych.

Jak działa GuardMatic możecie zobaczyć tutaj: https://www.krause-systems.pl/krauseproducts/detail/product/7256-porecze-guardmatic-system.html

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!