Przed nami jubileuszowa 50. edycja Rajdu Świdnickiego KRAUSE

W czwartek, 31 marca 2022 r., w świdnickim magistracie odbyła się uroczysta konferencja prasowa zapowiadająca jubileuszową 50. edycję Rajdu Świdnickiego KRAUSE. Wzięli w niej udział organizatorzy imprezy, jak również przedstawiciele zawodników oraz sponsorów. Impreza rusza 22 kwietnia, a rywalizacja po Górach Sowich otworzy sezon 2022 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

 

Rajd Świdnicki KRAUSE to jedna z najważniejszych imprez sportowych w regionie. Co roku przyciąga tysiące kibiców sportów motorowych nie tylko z okolic Świdnicy, ale i z całej Polski. Impreza sięga korzeniami lat 70-tych, więc na stałe wpisał się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowych naszego regionu. W tym roku czeka nas wyjątkowe wydarzenie – będzie to bowiem jubileuszowa 50. edycja tej ogólnopolskiej imprezy.

 

50. Rajd Świdnicki-KRAUSE - Konferencja prasowa

Konferencja prasowa za nami. Jak będą wyglądać tegoroczne zmagania?

W minionym tygodniu w Urzędzie Miasta Świdnicy miała miejsce uroczysta konferencja prasowa zapowiadająca tegoroczne zmagania kierowców. W spotkaniu uczestniczyli: Pani Prezydent Miasta Świdnicy – Beata Moskal Słaniewska, Starosta Świdnicki – Piotr Fedorowicz, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego – Robert Jagła, Prezes Zarządu Automobilklubu Sudeckiego i Dyrektor Rajdu – Roman Grygianiec oraz Kierownik Działu Marketingu naszej firmy – Marek Banach. Gościem specjalnym konferencji prasowej był zwycięzca zeszłorocznego Rajdu Świdnickiego-KRAUSE, członek Orlen Team – Kacper Wróblewski, a spotkanie poprowadził rzecznik prasowy 50. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE – Karol  Ferenc.

Tej wiosny kierowców czeka sporo zmian! W dniach 23 i 24 kwietnia br. zawodnicy zmierzą się na mocno zmodyfikowanej, względem poprzednich lat, trasie – 120 km ścigania podzielonych zostało na 10 odcinków specjalnych, które załogi pokonywać będą dwukrotnie. Jedną z nowości jest powrót kultowego fragmentu prowadzącego przez Modliszów i Złoty Las, a także ciekawa partia poprowadzona ulicą Strumykową w Dziećmorowicach.

Rajd Świdnicki KRAUSE – co nowego czeka jeszcze na uczestników?

Poza nową trasą rajdu, organizatorzy przygotowali nie lada atrakcję dla amatorów wyścigów samochodowych. W piątek, dzień przed imprezą, odbędą się zawody pod nazwą Grand Prix Świdnicy, zainicjowane przez Automobilklub Sudecki. To doskonała okazja dla niezawodowych kierowców, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję pościgać się w bezpiecznych warunkach. Co ciekawe, trasa piątkowych zawodów częściowo będzie pokrywać się z trasą rajdu.

KRAUSE od 16 lat wspiera organizatorów

Nasza firma od wielu lat angażuje się w sponsoring imprez sportowych o charakterze motorowym. Z radością obserwujemy coraz większy rozmach, z jakim organizowany jest Rajd Świdnicki-KRAUSE i cieszy nas coraz większe zainteresowanie imprezą ze strony kibiców. Udział jako sponsora tej imprezy mocno nawiązuje do naszej oferty produktowej. Jej duża część dedykowana jest właśnie branży motoryzacyjnej oraz szeroko pojętej branży transportowej, którym dedykujemy projektowane na indywidualne zamówienie konstrukcje specjalne do prac na wysokości.

Jak na producenta aluminiowych konstrukcji specjalnych dla różnych gałęzi przemysłu, branży transportowej czy budowlanej przystało, w trakcie wydarzenia odpowiadać będziemy jak co roku za przygotowanie bram i ramp startowych, jak również odpowiednią ekspozycję banerów rajdowych na trasie rywalizacji.

Trzymamy mocno kciuki za wszystkie załogi, a kibicom życzymy emocji sportowych na najwyższych obrotach!

Przygotowania do imprezy możecie śledzić na: https://www.facebook.com/rajdswidnickiKRAUSE.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!