Prace na wysokości w gospodarce rolnej

Konstruowane dla rolnictwa maszyny oraz pojazdy stają się coraz bardziej rozbudowane, a ich gabaryty rosną. W przypadku prowadzenia przy nich okresowych prac konserwacyjnych potrzebne są bezpieczne stanowiska pracy nad podłożem. W ich organizacji pomogą zaprojektowane przez nas drabiny, schodki, rusztowania oraz konstrukcje specjalne. Wybraliśmy kilka rozwiązań, które najlepiej sprawdzają się w takich warunkach i stworzyliśmy prospekt dedykowany gospodarce rolnej.

Jezdny podest roboczy Vario typu kompakt
Aluminiowe schodki montażowe do prac w obszarach o zwiększonym ryzyku poślizgu
Drabina wolnostojąca z dużą platformą

Prace rolne – krótkie, ale intensywne

Wydawać by się mogło, że praca rolnika wiąże się przede wszystkim z uprawą roślin. Jednak każdy dobry gospodarz wie, jak ważna jest wiedza z zakresu mechaniki maszyn i pojazdów rolniczych. W razie awarii w czasie planów lub zbiorów, nie można sobie bowiem pozwolić na dłuższy pobyt sprzętu w warsztacie. Dlatego w każdym gospodarstwie rolnym powinny się znaleźć konstrukcje umożliwiające bezpieczne prace konserwacyjne oraz szybką naprawę pojazdu. Jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej w takich warunkach?

Prace konserwacyjne maszyn i pojazdów

Choć sezon prac rolnych w Polsce trwa niewiele ponad pół roku to maszyny i pojazdy wykorzystywane w rolnictwie poddawane są w tym czasie naprawdę trudnym testom wytrzymałości. Utrzymania maszyn w dobrej kondycji nie ułatwia także system ich pracy – najpierw kilka miesięcy intensywnej eksploatacji, a po nich – długi pobyt w garażach, szopach, ale często także pod gołym niebem. Z tego powodu pojazdy wykorzystywane w rolnictwie powinny przechodzić dwa regularne przeglądy w roku – jeden po okresie letnim, a drugi wiosną, by sprawdzić prawidłowość działania przed zbliżającym się sezonem. Do najczęstszych zadań już w trakcie sezonu należy wymiana filtrów powietrza, które w polu często się zapychają, a także regularna wymiana oleju silnikowego i płynu chłodniczego.

Drabiny, podesty i rusztowania w gospodarstwie rolnym

Nasi konstruktorzy opracowali serię konstrukcji, które najlepiej sprawdzą się w gospodarstwie rolnym. Kompleksowa oferta rozwiązań została przedstawiona w formie prospektu: LINK. Wśród rekomendowanych rozwiązań znajdują się zarówno lekkie i poręczne drabiny wolnostojące, model drabiny przegubowej, którą można skonfigurować jako podest roboczy, jezdne podesty robocze, a także rusztowania, które bardziej niż w trakcie serwisowania pojazdów przydadzą się w podczas prac konserwacyjnych budynków gospodarczych.

Do wysoce wyspecjalizowanego sektora rolniczego, wyjątkowo pasuje maksyma „czas to pieniądz”. Oferowane przez nas konstrukcje do prac na wysokości pomagają skrócić przestoje spowodowane awarią maszyn, przyspieszają niezbędne czynności naprawcze, a oprócz bezpieczeństwa zwiększają również komfort wykonywanych prac.

https://www.krause-systems.pl/fileadmin//user_upload_pl/Service/Downloads/Praca_na_wysokosci_w_gospodarce_rolnej.pdf

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!