Posiedzenie Komisji BHP i Pracowników Nadzoru Ruchu IGKM połączone z wizytą w fabryce KRAUSE

W dniach 1-2 grudnia br. w Książu koło Świdnicy odbyło się posiedzenie Komisji BHP i Pracowników Nadzoru Ruchu IGKM. Tematami przewodnimi były:

• wdrożenie Rozporządzenia BHP w komunikacji miejskiej,

• działania prewencyjne w zakresie bezpieczeństwa.

Z uwagi na tematykę, a także lokalizację, w jakiej odbywało się spotkanie, nasza firma – obok Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy Sp. z o.o. – została jego współorganizatorem. W ramach współpracy, drugiego dnia posiedzenia, gościliśmy w naszym zakładzie produkcyjnym w Świdnicy grupę ponad 50 specjalistów ds. BHP z zakładów komunikacyjnych największych miast w Polsce.

 

Posiedzenie Komisji BHP i Pracowników Nadzoru Ruchu IGKM połączone z wizytą w fabryce KRAUSE
Posiedzenie Komisji BHP i Pracowników Nadzoru Ruchu IGKM połączone z wizytą w fabryce KRAUSE
Posiedzenie Komisji BHP i Pracowników Nadzoru Ruchu IGKM połączone z wizytą w fabryce KRAUSE

Prezentacja produktów i rozmowy o bezpieczeństwie

Uczestników spotkania przywitał Stanisław Deja, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu KRAUSE, a następnie Adrianna Ochman, odpowiedzialna w naszej firmie za dział szkoleń oraz SafetyServices, poprowadziła prezentację. Przedstawiła najważniejsze produkty katalogowe z naszej oferty, ale także innowacyjne konstrukcje specjalne, które świetnie sprawdzają się podczas organizacji stanowisk pracy na wysokości w przedsiębiorstwach komunikacyjnych. Warto przypomnieć, że nasza innowacyjna platforma robocza z regulowaną wysokością oraz rozkładanymi barierkami otrzymała w tym roku medal targów TRANSEXPO, czyli najważniejszego wydarzenia branży transportu zbiorowego w Polsce. A co docenili szczególnie nasi goście? Fakt, że każdą konstrukcję możemy zaprojektować na indywidualne zamówienie klienta, który w ten sposób otrzymuje rozwiązanie „uszyte na miarę” swoich potrzeb, a także idealnie dopasowane do warunków otoczenia, w jakich będzie wykorzystywane. Podczas spotkania rozmawialiśmy także o kwestiach bezpieczeństwa pracy, w kontekście niedawnego wdrożenie Rozporządzenia BHP w komunikacji miejskiej. Na tym jednak nie koniec atrakcji, jakie przygotowaliśmy na naszych gości.

Przeglądy techniczne drabin proste jak nigdy

Na uczestników spotkania czekała bowiem niespodzianka – jako pierwsi w Polsce mieli okazję poznać innowacyjną aplikację internetową do okresowych przeglądów środków pracy, która z pewnością zrewolucjonizuje proces, wymaganych przez prawo, okresowych przeglądów  drabin w przedsiębiorstwach. Aktualnie jest ona jeszcze w fazie testowej, jednak już na tym etapie zebrała bardzo przychylne opinie branżowych ekspertów. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że przegląd techniczny i kontrola drabin jest obowiązkiem każdego pracodawcy, który w swoim przedsiębiorstwie wykorzystuje ten sprzęt. Przypominamy, że takie kontrole należy przeprowadzać co najmniej raz w roku.

To było bardzo owocne spotkanie w ramach zjazdu IGKM, za które chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom.

Przypominamy także, że nasza ekspertka przyjmuje zapisy na szkolenia z zakresu przeglądów okresowych: adrianna.ochman@krause-systems.pl, tel.: 885 944 420

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!