Nowość w rusztowaniach składanych. Wprowadzamy nowe modele CORDA oraz MONTO RollTec

Utrzymanie domu w nienagannym stanie technicznym wymaga częstego korzystania z drabiny lub innego sprzętu do prac na wysokości, np. podestu lub rusztowania. Ale czy rusztowanie to dobry wybór dla małych firm remontowych lub właściciela domu? Tak, pod warunkiem, że będzie to kompaktowy model, z którym nie wiąże się skomplikowany montaż. Właśnie takie rusztowania wprowadziliśmy na rynek. Są to dwa modele: z serii CORDA oraz MONTO RollTec. Co je wyróżnia?

Obiegowa opinia o rusztowaniach jezdnych jest taka, że są ciężkie, trudne w montażu i nie nadają się dla użytkowników indywidualnych. Co więcej, podobno nie sprawdzają się także w przypadku małych firm remontowych. Dlaczego? Częsta zmiana miejsca ich wykorzystania oraz transport pomiędzy realizacjami są mocno kłopotliwe. Nasze nowe modele całkowicie temu zaprzeczają – są kompaktowe, wykonane z lekkich profili aluminiowych i co najważniejsze – nie trzeba tracić czasu na ich montaż oraz demontaż.

 

Rusztowanie składane MONTO RollTec
Rusztowanie składane CORDA
Zastosowanie rusztowania RollTec

Rusztowanie składane – szybki montaż, łatwy transport

Długi i trudny montaż często decydują o tym, że użytkownicy indywidualni oraz pracownicy małych firm remontowych rezygnują z wykorzystania rusztowań jezdnych podczas prac na niedużej wysokości. Zamiast nich wybierają inne, nie zawsze równie komfortowe i stabilne, rozwiązania. W odpowiedzi na te obawy wprowadziliśmy do oferty modele lekkich rusztowań składanych, któregotowe są do wykorzystania dosłownie w chwilę. Aby przygotować wybraną konstrukcję do pracy wystarczy rozłożyć moduł bazowy i zawiesić podest.

Zarówno model RollTec z serii MONTO oraz model CORDA wyposażone są w 4 rolki jezdne (z hamulcem), co pozwala na łatwą zmianę ustawienia oraz szybkie zablokowanie konstrukcji w wybranym miejscu. Ponadto, kompaktowe wymiary rusztowań pozwalają na bezproblemowy przejazd nimi przez standardowy otwór drzwiowy – dlatego równie dobrze sprawdzą się podczas prac wykonywanych wokół domu, jak i w środku. Co warte podkreślenia, w wersji złożonej zajmują naprawdę niewiele miejsca, zatem ich przechowywanie lub ewentualny transport nie stwarzają problemu.

Bezpieczne i komfortowe prace remontowe

Oba modele zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z normą DIN EN 1004. Są też atestowane przez niezależną organizację certyfikującą TÜV. Rusztowanie CORDA wyposażyliśmy w podest o wymiarach 125x50 cm, który wytrzymuje obciążenie do 150 kg. Z kolei podest modelu RollTec jest większy – 150x60 cm i ma maksymalną nośność do 180 kg – oba mogą zatem z powodzeniem pomieścić nie tylko użytkownika, ale także potrzebne materiały oraz narzędzia. W obu przypadkach podest został pokryty antypoślizgowym wykończeniem, które gwarantuje bezpieczeństwo prac w trudnych warunkach zewnętrznych. Jego wysokość można zmieniać co szczebel (maksymalny poziom to 90 cm), dopasowując wysokość roboczą do aktualnych potrzeb.

Rusztowania składane są coraz chętniej wybierane przez małe ekipy remontowe oraz właścicieli domów z ogrodem. Tym ostatnim, bez doświadczenia w pracach nad podłożem, gwarantują zdecydowanie większy komfort oraz bezpieczeństwo prac niż drabiny. Do tego, tak jak one są natychmiast gotowe do wykorzystania i po złożeniu nie zajmują wiele miejsca. Z drabinami mogą „przegrywać’ jedynie wysokością roboczą, choć ta, którą oferują rusztowania składane (2,9 m) i tak wystarcza, by wykonać większość prac wewnątrz pomieszczeń, a także wokół budynku.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!