Nowe filmy instruktażowe. Przedstawiamy krok po kroku montaż rusztowań jezdnych serii ProTec

Solidne rusztowania jezdne KRAUSE z serii ProTec od wielu lat oferują użytkownikom bezpieczne miejsca pracy na wysokości. W skład tej serii wchodzi kilka modeli, które z łatwością można dopasować do różnych wymagań i środowisk pracy. Aby lepiej zilustrować różnice pomiędzy nimi, stworzyliśmy trzy pokazowe filmy.

Rusztowania jezdne ProTec w zastosowaniu

Rusztowanie ProTec w różnych wariantach

Klasyczne aluminiowe rusztowanie jezdne ProTec charakteryzuje się solidną konstrukcją i wszechstronnością. Dzięki wysokości roboczej dochodzącej do 14,20 m, konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo i komfort na najwyższym poziomie w szerokim spektrum zastosowań.

Kompaktowy model ProTec XS charakteryzuje się składaną podstawą, dzięki czemu jest szybki w ustawieniu oraz łatwy w transporcie. Idealnie nadaje się do użytku w ciasnych przestrzeniach lub na placach budowy o ograniczonej przestrzeni.

Model ProTec XXL o szerokiej konstrukcji oferuje platformę roboczą o podwójnej powierzchni. Jest zatem odpowiedni do prac wykonywanych przez kilka osób jednocześnie, ale i tych, podczas których trzeba mieć pod ręką dużą liczbę narzędzi oraz wiele różnych materiałów.

Dwa nowe modele – ProTec 1000 i ProTec XS 1000, oferują podobne zalety do wyżej wymienionych modeli, nie posiadają jednak stabilizatora. W rezultacie, modele w podstawowej wersji, wymagają mniejszej powierzchni do ustawienia, a co ważne – mogą z łatwością przejeżdżać przez otwory drzwiowe. A to czyni je idealnymi do prac wewnątrz budynków. Rolki jezdne są zintegrowane bezpośrednio z ramą pionową, co ułatwia montaż i demontaż rusztowania.

To samo dotyczy modelu ProTec XS ECO. Dzięki niewielkiej wysokości roboczej wynoszącej zaledwie 3,60 m nadaje się do wszechstronnego użytku wewnątrz pomieszczeń, ale i wokół budynków.

Maksymalne bezpieczeństwo dzięki GuardMatic

Wszystkie rusztowania jezdne z serii ProTec, z wyjątkiem modelu ProTec XS ECO, wyposażyliśmy w innowacyjny system poręczy wyprzedzających GuardMatic, który zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas montażu i demontażu konstrukcji. System ten zapewnia aż o 45% szybszy montaż, a przy tym gwarantuje maksymalną stabilność oraz bezpieczeństwo na wysokości. Innowacyjne poręcze GuardMartic na kolejnym w górę podeście montuje się do ram pionowych z niższego poziomu (lub bezpośrednio z podłoża w przypadku pierwszego podestu). Zatem użytkownik wchodzący przez uchylną klapę na kolejny pomost jest zawsze chroniony przez znajdujące się już na nim zabezpieczenie. Ramy GuardMatic są połączeniem stężenia poziomego, ukośnego oraz listwy kolanowej i tworzą jedną, łatwą w montażu całość. 

Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Dlatego niezależnie od tego, którą wersję rusztowania ProTec wybierzecie, macie zagwarantowane pełne bezpieczeństwo i wysoki komfort prac.

1. Szybki montaż i łatwy transport:

- Wszystkie modele rusztowań ProTec są szybkie w montażu, łatwe w transporcie i zajmują niewiele miejsca podczas przechowywania.

- Stężenia ukośne wyposażone w półautomatyczny system mocowań umożliwiają łatwy, szybki i w pełni bezpieczny montaż.

2. Bezpieczeństwo i certyfikacja:

- Wszystkie rusztowania są testowane przez TÜV zgodnie z normą DIN EN 1004-1.

- Nośność do 200 kg/m².

3. Funkcje bezpieczeństwa:

- Odporne na warunki atmosferyczne i antypoślizgowe pomosty.

- Wchodzenie od wewnętrznej strony rusztowania jest bezpieczne dzięki antypoślizgowym, profilowanym szczeblom zamontowanym na ramie pionowej.

- Rolki jezdne wyposażone w hamulec oraz regulację wysokości pozwalającą niwelować nierówności podłoża.

4. Zrównoważony rozwój:

- Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium, stal i drewno, a także solidnej konstrukcji, rusztowania jezdne z serii ProTec są wytrzymałe i mogą być poddawane intensywnemu użytkowaniu przez wiele lat.

- Wszystkie elementy rusztowania są również dostępne w sprzedaży jako pojedyncze elementy.

Budowa rusztowania jezdnego krok po kroku

Aby przedstawić prosty i szybki montaż rusztowań ProTec, nawet tych gwarantujących wysokość roboczą do 14 metrów, stworzyliśmy filmy pokazowe dla 3 modeli: ProTec, ProTec XXL i ProTec XS. Filmów tych nie należy jednak rozumieć jako filmów instruktażowych – do każdego modelu dołączana jest instrukcja montażu i użytkowania.

Pokazując różnice między tymi modelami, filmy mają za zadanie ułatwić osobom zainteresowanym zakupem rusztowania jezdnego wybór konkretnego modelu, najlepiej dopasowanego do swoich potrzeb.

Oprócz szerokiej gamy produktów, oferujemy także kompleksowe usługi posprzedażowe – instrukcje montażu i użytkowania sprzętu, filmy i szkolenia produktowe, usługę kontroli drabin, a także profesjonalne szkolenia, dzięki którym zdobywa się kwalifikacje do samodzielnego prowadzania kontroli i odbioru maszyn wykorzystywanych w firmie oraz poznaje narzędzia do sporządzania dokumentacji kontrolnej w formie elektronicznej.

 


Więcej informacji o rusztowaniach jezdnych serii ProTec 

 

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!