Kup rusztowane jezdne i drabiny rozstawne jezdne z podestem roboczym z dofinansowaniem ZUS. Rusza kolejna edycja konkursu!

10 lutego 2025 r. rusza kolejna edycja popularnego wśród przedsiębiorców konkursu organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Pracodawcy znów mogą ubiegać się o dofinansowanie na działania związane z poprawą BHP. W ramach programu można zakupić rusztowania jezdne, ale także jezdne podesty robocze, podesty stacjonarne czy drabiny rozstawne jezdne z podestem roboczym. Wszystkie te konstrukcje mamy w naszej ofercie. Jaką kwotę dofinansowania można otrzymać?

STABILO Rusztowanie jezdne seria 5500
Jezdny podest roboczy z regulowaną wysokością SkyMatic
STABILO Jezdny podest roboczy z dwustronnym wejście, krata o klasie poślizgu R13

Popraw BHP ze wsparciem ZUS – zasady konkursu

Co roku ZUS ogłasza konkurs, który ma celu wsparcie działań pracodawców na rzecz poprawy warunków i bezpieczeństwa pacy, zmniejszenie zagrożenia wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukowanie niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka.

Płatnicy składek mogą otrzymać dofinansowanie na projekty inwestycyjne (np. zakup sprzętu do prac na wysokości oraz inwestycyjno-doradcze w następujących kwotach

  • do 299 000 zł – dla działań inwestycyjnych
  • do 300 000 zł – dla działań inwestycyjno-doradczych (w tym max. 1 000 zł na działania doradcze)

Dofinansowanie przyznawane jest w drodze konkursu, na podstawie oceny złożonych do ZUS specjalnych wniosków.

Dofinansowanie na rusztowanie mobilne – zwracaj uwagę na normy!

Coroczna inicjatywa ZUS jest ważna i – jak pokazuje ogromne zainteresowanie przedsiębiorców – bardzo potrzebna. Informujemy o niej, ponieważ w ramach konkursu można otrzymać dofinansowanie na zakup produkowanych przez nas podestów stacjonarnych, jezdnych podestów roboczych, np. naszego innowacyjnego modelu SkyMatic czy drabin rozstawnych jezdnych z podestem roboczym wyposażonych w zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości, ale przede wszystkim rusztowań jezdnych, które najczęściej stają się przedmiotem zainteresowania przedsiębiorców.

Warto w tym miejscu zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane ze zgodnością wybranego rusztowania z obowiązującą normą PN EN 1004-1:2021, bo taki warunek – zgodnie z Katalogiem Działań Inwestycyjnych i Doradczych (pkt. 18), muszą spełniać. 

Przypominamy, że zapisy w normie PN EN 1004-1:2021 były w ubiegłych latach kilkukrotnie zmieniane, a wprowadzone zmiany nałożyły na producentów szereg nowych wytycznych projektowych oraz wysokich wymagań konstrukcyjnych. Z jednej strony znacząco poprawiło to bezpieczeństwo montażu/demontażu rusztowań, z drugiej jednak – zwiększyło koszty produkcji (konieczność zmian konstrukcyjnych oraz dopasowanie procesu produkcyjnego). Nie wszystkich producentów było stać na potrzebne w tym celu inwestycje. Jak mamy efekt? Na polskim rynku dostępne są wciąż rusztowania „starego typu”, które – choć tańsze – nie spełniają aktualnych wymagań BHP.

UWAGA! To właśnie z tego powodu nie mogą być przedmiotem ubiegania się o dofinansowanie. Ich uwzględnienie we wniosku może skutkować jego odrzuceniem.

Łączny poziom dofinansowania dla tych rozwiązań wynosi 50.000 zł.

Kto może złożyć wniosek – poznaj wymagania

Do konkursu może przystąpić płatnik składek, który spełnia łącznie następujące warunki:

  • nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenia zdrowotne
  • nie zalega z opłacaniem podatków
  • nie znajduje się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem;
  • w ciągu ostatnich 3 lat nie ubiegał się o dofinansowanie z tytułu tego konkursu i takiego dofinansowania w ciągu 3 lat nie otrzymał.


Potrzebujecie pomocy w wypełnieniu wniosku? Zgłoście się do nas – pomożemy we wszystkich formalnościach!

kontakt@krause-systems.pl

tel. 74 851 88 00

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!