Najnowsze wiadomości i informacje prasowe

KRAUSE sponsorem 6. RST Półmaratonu Świdnickiego 2021

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, powróciła do Świdnicy jedna z największych imprez sportowych związanych z naszym miastem – Półmaraton Świdnicki. Po raz kolejny zdecydowaliśmy się wspierać jego organizatorów, zostając jednym ze sponsorów wydarzenia.

Półmaraton Świdnicki odbywający się jesienią w naszym mieście to – obok Rajdu Świdnickiego KRAUSE – jedna z najważniejszych imprez o charakterze sportowym w naszym regionie. Co roku bardzo licznie reprezentowana jest przez mieszkańców zarówno Świdnicy, jak i powiatu świdnickiego, którzy stanowią około 50% wszystkich uczestników. W tym roku wśród ponad tysiąca startujących, znalazła się grupa pracowników naszej firmy.

Półmaraton Świdnicki – sportowa rywalizacja i dobra zabawa

Sobotnie zmagania biegaczy zainaugurowali o poranku najmłodsi. Pod hasłem „Zanim dorosnę do maratonu” rywalizowali na specjalnie przygotowanych dla siebie trasach. Młodzi zawodnicy mogli poczuć sportowe emocje i ducha rywalizacji, a przy tym świetnie się bawić. Takie wydarzenia to dla dzieci doskonała okazja na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. A pogoda w tym roku naprawdę dopisała! Po nich, punktualnie w południe, na trasę ruszyli dorośli miłośnicy biegania. Tradycyjnie już przy okazji biegu na dystansie równym połowy maratonu odbył się także bieg na 5 km, zwany „Dziką Piątką”.

KRAUSE wspiera lokalne inicjatywy

Po raz kolejny zdecydowaliśmy się wspierać tę ważna dla naszego miasta oraz lokalnej społeczności sportową imprezę. Tradycyjnie już wspieraliśmy organizatorów m.in. budując bramę startową i mety, która na potrzeby takich wydarzeń powstaje z naszych rusztowań jezdnych.

RST Półmaraton Świdnicki to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez lokalne władze i instytucje skierowanych do świdnickiej społeczności, w którą z przyjemnością się angażujemy. Przypomnijmy, że KRAUSE od wielu lat jest tytularnym sponsorem sportowej imprezy o randze ogólnopolskiej – Rajdu Świdnickiego KRAUSE, a także należymy do grona sponsorów konkursu dla młodzieży „Zalogowani”, który - w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” - organizowany jest przez świdnicki magistrat. Jako renomowany producent rozwiązań ułatwiających pracę na wysokości, sami inicjujemy akcje propagujące bezpieczeństwo, także wśród grupy najmłodszych.


Więcej o tej akcji przeczytacie

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!