Rusztowania CORDA – różnorodność w trosce o bezpieczeństwo początkujących

Rusztowania jezdne są nieocenioną pomocą w wielu pracach budowlanych i remontowych. Oferują użytkownikom komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywanych zadań na różnych wysokościach. Modele rusztowań z serii KRAUSE CORDA zaprojektowaliśmy z myślą o użytkownikach indywidualnych i wykorzystaniu w domu oraz jego otoczeniu. Oprócz solidnej konstrukcji, prostego montażu i wysokich standardów bezpieczeństwa, rusztowania CORDA charakteryzują się przede wszystkim doskonałym stosunkiem ceny do jakości.

Wszechstronne rusztowanie przegubowe w użyciu.

Porównanie rusztowań CORDA

Zastosowanie rusztowań  z serii CORDA jest bardzo szerokie. Obejmu różnego rodzaju prace remontowe i wykończeniowe w mieszkaniach i domach, konserwację oraz naprawę elewacji budynków, jak również prace wykonywane w obszarze dachu. Przybliżamy charakterystykę poszczególnych modeli.

Rusztowanie składane osiąga wysokość roboczą 2,80 metra. Na jego konstrukcję składają się zaledwie dwa elementy, przez co jest niemal natychmiast gotowe do użytkowania, a transport tego rusztowania nie stanowi problemu. Mini rusztowanie jest nieco wyższe (wysokość robocza do 3,00 m), oferuje większą powierzchnię roboczą i wyposażone zostało po jednej stronie w kółka. Co ważne, może być stabilnie ustawiane na schodach.

Do serii CORDA należy także rusztowanie składane jezdne o wysokości roboczej 2,90 m. Posiada cztery kółka z hamulcami i płynnie składaną ramę. Na czas transportu oraz przechowywania platformę można zaczepić pionowo do złożonego szkieletu rusztowania. Tak przygotowaną konstrukcję z łatwością przesuniemy w dowolne miejsce za pomocą kółek skrętnych.

Rusztowanie składane podwójne  o wysokości roboczej ok. 2,80 m zapewnia użytkownikom wyjątkowo dużą przestrzeń roboczą. Jego konstrukcja to nic innego jak dwa rusztowania składane, których obszar roboczy jest powiększony o dodatkową platformę. Tak duża powierzchnia zapewnia wyjątkowo dużo miejsca roboczego, zapewniając komfort więcej niż jednemu pracownikowi i gwarantując przestrzeń na niezbędne materiały czy narzędzia pracy. Co ważne, w razie potrzeb rusztowanie podwójne może być użytkowane jako dwa osobne rusztowania.

Rusztowanie montażowe to model oferujący zdecydowanie większą wysokość roboczą od wcześniejszych – dostępne wersje do 4 lub 5 metrów. Wyposażone zostało w dwa szerokie stabilizatory zapewniające stabilność. W wersji wysokości roboczej do 5 m rusztowanie można doposażyć w zintegrowane rolki jezdne ułatwiające przemieszczanie zmontowanej konstrukcji. Ostatnim modelem w ofercie rusztowań CORDA jest rusztowanie przegubowe. Zestaw składa się z dwóch drabin przegubowych (2x5 lub 2x7 szczebli), które w dwojaki sposób mogą służyć za podstawę do zawieszenie podestu roboczego – albo w ustawieniu drabin przystawnych albo drabin wolnostojących. Każdy sposób gwarantować będzie inną wysokość roboczą. Wyposażone jest w dwa szerokie stabilizatory i może być bezpiecznie ustawiane na schodach.

Rusztowania do okazjonalnego użytku w warunkach domowych

Rusztowania CORDA zostały zaprojektowane, by zapewniać bezpieczne i stabilne miejsca pracy na wysokości zarówno podczas prac malarskich, remontowych czy w celu uzyskania dostępu do trudno dostępnych miejsc w domu. Nasze modele charakteryzują się szybkim montażem i łatwą, intuicyjną obsługą, a także szerokim zakresem zastosowań zarówno w domu, jak i jego otoczeniu. Dzięki rolkom jezdnym, w jakie wyposażone zostały niektóre modele, ich transport pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami nie sprawia trudności, a to dodatkowo zwiększa ich wszechstronność i ergonomię użytkowania. Dlatego z powodzeniem mogą z nich korzystać zarówno doświadczeni majsterkowicze, jak i osoby zaczynające swoją przygodę z pracami na wysokości. Prawie wszystkie produkty KRAUSE są testowane i certyfikowane przez TÜV Süd.

Jakość, na której można polegać

Nazwa KRAUSE jest od dziesięcioleci synonimem jakości i niezawodności. Misją naszej firmy jest opracowywanie produktów spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa,  funkcjonalności i wytrzymałości. Rusztowania CORDA nie są wyjątkiem. Wykonane z wysokiej jakości materiałów i produkowane pod ścisłą kontrolą jakości, oferują solidną i niezawodną konstrukcję z wygodną platformą roboczą. Obok produktów KRAUSE oferujemy także szeroką gamę akcesoriów i części zamiennych.

Warto odwiedzić naszą stronę internetową – znajdziecie tam wiele dodatkowych informacji o produktach: instrukcje montażu i użytkowania, filmy instruktażowe oraz wiele praktycznych wskazówek dotyczących prawidłowego i bezpiecznego korzystania z naszych produktów.

Mają Państwo pytania? Chętnie doradzimy!