17.02.17 13:20 Wiek: 301 Tage
Kategoria: Presse, Aktualności

Rusztowanie KRAUSE do odśnieżania pojazdów z kampanią odsnieztrucka.pl

Wystartowała kampania odsnieztrucka.pl, będąca odpowiedzią na powracający każdej zimy problem wypadków drogowych spowodowanych spadającym z nieodśnieżonych samochodów ciężarowych lodem. Nasza firma została fundatorem rusztowania w pilotażowej lokalizacji.


Inauguracja kampanii odsnieztrucka.pl miała miejsce 10 lutego 2017 r. podczas otwarcia pierwszej w ramach akcji instalacji do odśnieżania na stacji BP Stobierna przy DK nr 19 w województwie podkarpackim. Inicjatorami akcji są fundacja dla kierowców zawodowych Truckers Life wraz z Polską Unią Transportu oraz Związkiem Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.

Celem akcji odsnieztrucka.pl jest uświadomienie kierowcom pojazdów ciężarowych zagrożeń wynikających ze zlekceważenia konieczności oczyszczenia pojazdu z zalegającego na nim śniegu oraz lodu, a także promocja budowy specjalnej infrastruktury służącej do odśnieżania pojazdów. Istniejące na rynku konstrukcje są bowiem wciąż niedostępne dla kierowców w naszym kraju. Nasza firma wychodzi więc naprzeciw oczekiwaniom całego środowiska, promując takie rozwiązania.

W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa pod adresem odsnieztrucka.pl, na której inicjatorzy będą informować o skali problemu i niebezpiecznych sytuacjach powstałych w wyniku nieodśnieżenia pojazdu. Na stronie znajduje się również specjalna mapka, na której kierowcy będą mogli sprawdzić listę stacji benzynowych i parkingów, na których są już dostępne specjalne systemy rusztowań do odśnieżania pojazdów.

Inicjatorzy kampanii będą dążyć do tego, żeby podobne rozwiązania znalazły się na większości Miejsc Obsługi Podróżnych i parkingów w naszym kraju, co może istotnie przełożyć się na wzrost bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. O szczegóły konstrukcji zapytaj naszych konsultantów:
http://www.krause-systems.pl/produkty/system-rusztowan-do-odsniezania-pojazdow.html