03.09.18 07:00 Wiek: 295 Tage
Kategoria: Aktualności

Prezentujemy nowe rusztowanie składane z serii STABILO

Rusztowanie składane z serii STABILO to produkt, który powstał w odpowiedzi na określone potrzeby profesjonalnych ekip budowlanych. Nieunikniony w branży pośpiech oraz częste przemieszczanie się fachowców pomiędzy realizacjami, wymagają urządzeń, które oferują natychmiastową gotowość do pracy i pozwolą na szybki i prosty transport. A jeśli do tego zagwarantują profesjonalistom także dużą platformę roboczą i wyjątkową stabilność, to bez wątpienia staną się ich ulubionym narzędziem pracy.


Szybko i mobilnie
W obawie przed długim i trudnym montażem, fachowcy w codziennej pracy często rozważają rezygnację z rusztowań, na rzecz innych – nie zawsze równie stabilnych i dopasowanych do specyfiki pracy – rozwiązań. Teraz KRAUSE rozwiewa ich wątpliwości. Model składany Stabilo będzie gotowy do wykorzystania w zaledwie dwóch ruchach – rozłożenie modułu bazowego oraz zawieszenie podestu. Konstrukcja wyposażona została w 4 roli jezdne (z hamulcem), co pozwala na szybką zmianę ustawienia, a dzięki wysokości ramy równej 1,8 m bez problemu zmieści się w standardowy otwór drzwiowy.
W wersji złożonej zajmuje natomiast niewiele miejsca i może być z powodzeniem przewożona w aucie typu combi.

Bezpiecznie i komfortowo
Na uwagę zasługuje wyjątkowo stabilna konstrukcja, która opiera się na aluminiowych profilach tunelowych o dużej średnicy. Wykonane zgodnie z normą DIN EN 1004 i certyfikowany przez TÜV rusztowanie, wytrzymuje obciążenie do 200 kg/m2. Choć podest może być zwieszony nad podłożem maksymalnie na wysokości 1 m (zmiana co jeden szczebel), to i tak gwarantuje on użytkownikom wysokość roboczą ok. 3 m. O bezpieczeństwo prac zarówno wewnętrznych, jak i tych na zewnątrz, dba duży (2x0,6 m) antypoślizgowy podest, który chronić będzie fachowców w trudnych warunkach pogodowych.