10.06.16 10:19 Wiek: 2 Jahre
Kategoria: Presse, Aktualności

Nowość od KRAUSE: Teleskopowa drabina z dużą platformą roboczą

Teleskopowa drabina z dużą platformą roboczą to najnowsza odpowiedź konstruktorów KRAUSE na potrzeby profesjonalistów z wielu branż. Teleskopowa regulacja wysokości w pionie zapewnia niezwykle prostą obsługę, a komfortowa platforma gwarantuje bezpieczeństwo prac prowadzonych na każdej wysokości. Drabiny z platformą to urządzenia bardzo chętnie wybierane przez profesjonalistów, którzy na wysokości spędzają dużą część roboczego dnia. Ten rodzaj urządzenia gwarantuje długotrwałą pracę nie powodując dyskomfortu czy zmęczenia.


Innowacje gwarancją komfortu
Firma KRAUSE, mająca swoją siedzibę w Hesji w miejscowości Alsfeld, przedstawia niezwykle innowacyjne rozwiązanie: teleskopowa drabina marki STABILO z dużą platformą. Urządzenie wyróżnia się teleskopową regulacją wysokości w pionie oraz obszerną platformą o wymiarach 500x450 mm. Prace konstruktorów KRAUSE od zawsze koncentrują się zapewnieniu użytkownikom bezpieczeństwa oraz maksymalnej ergonomii. Tak też było w przypadku nowej drabiny teleskopowej – mała waga produktu (22 i 26 kg) oraz stabilizator poprzeczny z rolkami, będący na seryjnym wyposażeniu, zapewniają łatwe przesuwanie i zmianę położenia urządzenia. O komfort użytkownika dbają ponadto pałąk bezpieczeństwa wraz z łańcuchem ochronnym, jak również zintegrowana blokada samoczynnego złożenia/rozłożenia, która powoduje, że drabina wyróżnia się wyjątkową stabilnością.

Dwa warianty dla maksymalnej elastycznością
Cechą szczególną nowej drobiny KRAUSE jest szybka i prosta regulacja ilości szczebli, które bezpośrednio odpowiadają za gwarantowaną wysokość roboczą. Niezwykła elastyczność pozwala na znacznie szersze zastosowanie w porównaniu do klasycznych, stałych modeli z platformą.  Na uwagę zasługuje niewielka, wynosząca zaledwie 800 mm,  szerokość drabiny, co umożliwia jej ustawienie w ciasnych pomieszczeniach, wąskich przejściach lub między regałami. Dostępna jest w dwóch wariantach: pierwszy z zakresem regulacji 6-8 szczebli i wysokością roboczą od 3,60 do 4,10 m, drugi zaś – z zakresem regulacji 8-10 szczebli, pozwalający na pracę na wysokości od 4,10 do 4,64 m. Teleskopowa regulacja następuje szybko i sprawnie  dzięki opatentowanemu przez firmę KRAUSE systemowi „Click-Matic-System”.

Dodatkowe informacje o produktach i usługach KRAUSE na stronie: www.krause-systems.pl.